toziht

اردوی جهادی نمایش انسانیت در صحنه روزگار است

زیبایی خدمت بخلق و شیرینی دستگیری از محرومین در اردوهای جهادی لحظات معنوی و نابی را برای دانشجویان میسازد که در کمتر اردویی میتوان شاهد آن بود .

در این میان دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان به عنوان افرادی که در آینده مسؤولیت خطیر امر تعلیم و تربیت را در نظام اسلامی به عهده دارند، با حضور در این اردوها می‌توانند ضمن تزکیه نفس و آشنایی با مناطق محروم به محرومیت‌زدایی بپردازند.

ششمین دوره اردوی جهادی دانشگاه فرهنگیان شهیدباهنر اصفهان نیز از اوایل تابستان ۹۸ طرح ریزی و پس از عرصه یابی گروه جهادی شهید حججی دانشگاه به تصدی از شهید حججی والامقام در سه روستای خشکرود، ارجنک و ویست از توابع شهرستان خوانسار از سی و یکم مرداد ماه به مدت ده روز در عرصه های آموزشی-فرهنگی ، عمرانی و بهداشتی-خدماتی برگزار شد .

در این اردو سعی شد متناسب با رسالت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان فعالیت های فرهنگی- آموزشی در اولویت قرار گیرد .

در این راستا فعالیت های آموزشی ویژه اوقات فراغت تابستان دانش آموزان در دو روستای خشکرود و ارجنک در موضوعات و مفاهیم قرآن کریم،احکام ،مهارت های زندگی ، آشنایی با ارزش های دینی و ملی ، تعاملات اجتماعی و آداب معاشرت ، فعالیت ورزشی و … در این دو روستا برگزار شد. از برنامه های دیگر کارگروه آموزشی و فرهنگی گروه جهادی شهید حججی برگزاری مسابقه خلاقانه و ابتکاری موشک آبی بود که با استقبال ویژه ای برگزار شد.

همچنین  با حضور استاد برجسته سواد رسانه استان اصفهان برای اهالی و کودکان این سه روستا کلاس رسانه و بنیان های خانواده “به همت سازمان بسیج رسانه استان اصفهان” برگزار گردید.

دیدار با خانواده های معظم شهدای گمنام روستای خشکرود از دیگر برنامه های فرهنگی گروه جهادی شهید حججی در تجدید میثاق با ارزش ها و زنده نگه داشتن یاد این عزیزان بود.

همانطور که بیان شد سعی شد فعالیت های گروه جهادی شهید حججی رنگ و روی دیگری به خود گرفت . در این زمینه فعالیت های عمرانی بر روی مدارس در دستور کار قرار گرفت .که زیباسازی و مرمت چهار مدرسه در دو روستای ویست و ارجنک شامل رنگ آمیزی کامل سالن مدرسه، دیوارنویسی ، خط کشی زمین واجرای طرح حیات پویا در دستور کار قرار گرفت.

از دیگر فعالیت های عمرانی گروه‌ جهادی شهید حججی تعمیر و مرمت خانه ی مددجوی تحت پوشش کمیته امداد و کمک در جمع آوری محصولات کشاورزی فرد از کار افتاده در روستای ارجنک بود .

در زمینه ی بهداشتی – خدماتی نیز با حضور تیم پزشکی گروه جهادی شامل پزشک متخصص، مامایی و پرستار بیش از صد نفر از اهالی دو روستا ی ارجنک و خشکرود ویزیت رایگان شدند .

سرویس خبر