toziht

انتقاد پست از شهرداری


مدیر کل پست استان اصفهان گفت در ساخت و نصب پلاکهای پستی شهرداری‌ کوتاهی کرده است.
حمید باقری در نشست خبری به مناسبت هفته جهانی پست ، سهم استان اصفهان را از ترافیک مرسوله پستی در کشور ۴٫۵ درصد و شمار آن را در ۶ ماه نخست سال جاری بیش از۱۱ میلیون مرسوله پستی با رشد ترافیکی ۵ درصد اعلام و اظهار کرد: از این میزان ۶ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۵۸۶ مرسوله از استان صادر و ۵ میلیون و ۸۰ هزار و ۲۱۲۵ مرسوله پستی در این مدت وارد این استان شده و به طور میانگین روزانه ۳۴ هزار مرسوله از استان صادر و ۲۸ هزار مرسوله به استان وارد شده است.
او با بیان اینکه ۵۲ درصد واحدهای پستی در اصفهان ، شهری و ۴۸ درصد در روستاهای استان به ارائه خدمات پستی مشغولند، به بررسی وضعیت پست در این استان پرداخت و گفت : پست استان اصفهان با ۱۰۲۶ واحد پستی سهم ۷ درصدی از کل واحدهای پستی کشور را دارد و یکی از استان‌های شاخص در شبکه پستی محسوب می‌شود به طوری که بر اساس شاخص جمعیت به ازای هر ۴ هزار و ۹۹۱ نفر و بر اساس مساحت به ازای هر ۱۰۲ کیلومترمربع یک واحد پستی در استان وجود دارد ، این در حالی است که میانگین کشوری شاخص‌ جمعیت ۵ هزار و ۸۲۹ نفر و شاخص‌ مساحت ۱۱۵ کیلومترمربع به ازای هر واحد پستی است که نشان دهنده وضعیت وعملکرد خوب پست استان اصفهان درسطح دسترسی مردم به خدمات پستی است.
مدیرکل پست استان اصفهان راه‌اندازی نخستین دفتر تخصصی بسته‌بندی صنایع دستی در میدان امام اصفهان ، بستن تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان درخصوص ایجاد بستر مناسب برای فروش تولیدات مددجویان و کسب رتبه دوم کشوری در شاخص‌های کیفی را از اقدامات این اداره کل برشمرد و خاطر نشان کرد : در راستای حمایت از تولید داخل خدمتی ویژه برای ارسال چهار محصول راهبردی استان ایجاد کرده‌ایم و تولیدکنندگان و مردم می‌توانند با ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف درهزینه پستی گز اصفهان ، عسل خوانسار، سیب سمیرم و عرقیجات کاشان را به سایر نقاط ارسال کنند.
باقری با اشاره به فعالیت ۳۶۱ فروشگاه خرید اینترنتی در استان اصفهان و افزایش۳۵ درصدی آنها نسبت به سال گذشته تصریح کرد : شمار مرسولات خرید اینترنتی وارد شده به استان با ۲۲۶ هزار و ۹۳۱ فقره در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیدبان فردا مبنی بر اینکه نصب پلاک کدپستی بر عهده اداره پست یا شهرداری است ؟گفت: بر طبق پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف و قانون الزام اختصاص کد پستی بر عهده اداره پست و ساخت و نصب پلاک کد پستی نیز بر عهده شهرداری‌ها است.

مدیر کل اداره پست استان اصفهان با بیان اینکه پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف از زیر ساخت‌های دولت الکترونیک است تاکید کرد: برای رسیدن به دولت الکترونیک واقعی باید این پروژه اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه نیاز به زیرساخت‌های مورد نیاز دارد ابراز داشت: یکی از این زیر ساخت ها نصب پلاک پستی ده رقمی توسط شهرداری‌ها است .

باقری با اشاره به اینکه این موضوع از سال ۹۵ ابلاغ شده است افزود: متاسقانه تا کنون برخی از شهرداری‌ها در این خصوص اقدامی انجام نداده و از آن‌ها درخواست داریم که اعتبارات لازم برای اجرای این پروژه را در بودجه سالیانه خود پیش بینی کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: به طور میانگین در کل استان ۴۷ درصد و در شهر اصفهان بیش از ۵۰ درصد از اماکن شهری  فاقد پلاک پستی هستند.

سرویس خبر