toziht

آمار، پایه و اساس برنامه ریزی در مدیریت شهری

اولین نشست سالانه آمار و برنامه ریزی در مدیریت شهری با حضور شهردار اصفهان ، رئیس مرکز آمار کشور و مدیران و متخصصان و کارشناسان حوزه آمار و برنامه ریزی کلان شهر ها به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی برگزار شد.

شهردار اصفهان در حاشیه این آیین گفت: اعتقاد داریم که آمار پایه و رکن اساسی برنامه ریزی در مدیریت به ویژه مدیریت شهری است .

  وی با بیان اینکه لازمه رسیدن اهداف داشتن  برنامه‌ای بر اساس آمار صحیح گفت: یکی از اهداف این گردهمایی  هدایت مدیریت  به سمتی است که تمام  برنامه ریزی های خود را بر اساس آمار صحیح انجام دهد

نوروزی افزود: امیدواری بر همین اساس شاهد یک شهر پویا و هوشمند باشیم که کیفیت خدمات در آن در حال افزایش است و تسهیلات لازم  و امید به آینده را در مردم ایجاد کند.

وی ادامه داد: یقین داریم که این تمرکز در اطلاعات می‌تواند در حوزه اطلاعات مکانی هزینه ها را برای شهروندان کاهش و کیفیت خدمات را برای آن‌ها افزایش دهد و همچنین کار را برای دستگاه‌ها آسان کند.

همچنین رئیس مرکز آمار ایران تورم نقطه ای را ۲۸.۳ درصد اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به شهریور ماه ۶.۷  درصد کاهش داشته است و  همچنین تورم سالانه  نیز ۴۲ درصد بوده که در شهریور ماه ۷ درصد کاهش داشته است.

 وی در ادامه افزود: تورم نقطه ای در استان اصفهان نیز ۲۶ درصد و تورم سالانه ۳۸.۴ بوده  که نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.

رئیس مرکز آمار ایران یکی از موارد بسیار مهم را چارچوب مدیریت کیفیت آمارهای رسمی دانست و افزود: آمارهای رسمی کشور حتماً باید از یک نظام کیفی تبعیت کنند و ما این چارچوب را به کمک دستگاههای اجرایی تهیه کرده‌ایم.

وی افزود:  از این محصول نیز در روز آمار رونمایی شد و در روز کیفیت هم رونمایی ملی آن به عنوان استاندارد ملی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه شعار امسال مرکز آمار همگرایی ملی برای توسعه و مدرن سازی نظام آماری کشور است اظهارکرد: اقداماتی که در سطح کشور در استان‌های مختلف صورت می گیرد با یک همگرایی و هم افزایی انجام می شود و امیدواریم بتوانیم در راستای مدرن سازی کشور اقدامات اساسی را انجام دهیم.

 وی در خصوص تالار مانیتورینگ اطلاعات شهری ایران افزود: تفاهم نامه آن بین شهرداری های اصفهان ، تهران و مشهد امضا شده است و به تمام کلانشهرهای ایران توسعه می یابد.

 صادقیان ادامه داد : با این سامانه کلانشهرها می تواند اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از آن‌ها استفاده کنند.

سرویس خبر