toziht

“اپلیکیشن همنفس”

به میمنت اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت، مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان و بنیاد بین المللی غدیر در اصفهان، میزبان رونمایی از نرم افزار “همنفس” با هدف تحکیم ارتباط بین ۱۷۹ میلیون فارسی زبان در منطقه است.

محمدرضا صادقی، مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه، این مرکز را دومین مرکز استانی در کشور نامید که فعالیت های نرم افزاری و کامپیوتری گسترده ای در زمینه تولیدات کتابخانه ای دیجیتال، شناخت نامه و نرم افزارهای دیگری در زمینه سبک زندگی از قبل از تولد تا بزرگسالی زیرنظر متخصصان و اساتید مراکز علمی و دانشگاهی و صرف نظر از کپی برداری انجام می دهد. وی گفت: ۵ نرم افزار در گروه های سنی مختلف در زمینه مباحث تربیتی، طب سنتی و مدرن، یادگیری و مشاوره، نرم افزار اتاق شادی با یک هزارو۱۰۰ عنوان بازی، نرم افزارهای خانواده و سلامت عاطفی و جنسی و نرم افزارهای نمایش داستان های قرانی تهیه شده است.

در ادامه، حجت الاسلام مدنیان از تولید اپلیکیشنی بی نظیر با عنوان “نرم افزارهمنفس” در مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان خبر داد که مجری آن، موسسه راسخوان است و اهداف بلندی  درراستای دانش آزمایی و دانش آموزی در این نرم افزار مورد توجه قرار گرفته و مخاطب علاوه بر آموزش، می تواند خود را سنجش نماید.

مدیر اجرایی پروژه همنفس از آغاز به کار «مسابقه غدیریه هم نفس» تولید شده توسط مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان ویژه ایام عید سعید غدیر برای اولین بار در کشور و با هدف جامعه مخاطب فارسی زبانان کل دنیا صحبت کرد  و افزود: ما ابتدا بانکی از سوالات را تهیه کردیم که  شامل حدود ۵۰ هزار سوال است و حدود ۴هزارو ۵۰۰ سوال آن ویرایش، دسته بندی و آماده شده است که براین اساس آمادگی راه اندازی مسابقه را همزمان با عید سعید غدیر داریم.

وی عنوان کرد: مسابقه هم نفس با همکاری بنیاد بین المللی غدیر از ۲۵ مرداد ماه به مدت ۱۱ شب، ساعت ۱۱ شب توسط یک مجری از طریق اپلیکیشن به صورت آن لاین اجرا می شود و افراد برای شرکت به سایت hamnafasq.ir  (www.hamnafasQ.com) مراجعه و یا با ارسال “۱” به ۳۰۰۰۱۰۴۴ لینک دانلود اپلیکیشن را دریافت کنند. وی گفت: هدف ما در گام اول از طراحی این مسابقه، ایجاد بستری برای ارتباط با فارسی زبانان هست و هدف فقط جامعه مخاطب ایرانیان نبوده، چرا که حدود ۱۷۹ میلیون فارسی زبان در جهان داریم که از این بستر برای اطلاع رسانی استفاده می کنیم. مدنیان با اشاره به مجموعه سرورهای خوبی که از برج میلاد اجاره شده، افزود: حدود یک میلیون نفر می توانند از نرم افزار استفاده کنند.

مدیر اجرایی پروژه «هم نفس»  اذعان کرد: این اپلیکیشن در روز غدیر افتتاح می شود و امیدواریم همه نهادها و مراکز خصوصی، صنعتی و دولتی فرهنگ سازی های آینده خود را از این بستر صورت دهند.

وی تاکید کرد : در وهله اول حدود ۳۰میلیون تومان جایزه نقدی از سوی خیران نیک اندیش تهیه شده است و امیدواریم درادامه جوایز را افزایش دهیم.

سرویس خبر