toziht

بدون گذرنامه به مرز نروید

دیدبان فردا_اصفهان

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از زائرین خواست به هیچ عنوان بدون گذرنامه به مرز نروند.

سردار معصوم بیگی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه امکان عبور از مرز بدون گذر نامه وجود ندارد اظهار کرد: طرف عراقی نسبت به این موضوع بسیار سخت گیر است و گذرنامه باید حتما به نام شخص زائر و حداقل دارای۳ ماه اعتبار باشد.

وی با بیان اینکه به دلیل افزایش تقاضا جهت صدور گذرنامه با طرفین عراقی هماهنگی های انجام و امکان صدور گذرنامه موقت فراهم شده است تشریح کرد: گذرنامه موقت فقط برای سفر اربعین بوده و تا پایان آن اعتبار دارد و به صورت رایگان صادر می شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه متقاضیان برای صدور گذرنامه موقت باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند ابراز داشت:افراد باید ضمن در خواست صدور گذرنامه اعلام نمایند که متقاضی صدور گذرنامه موقت هستند، در این صورت فرایند صدور گذرنامه و گذر موقت با همدیگر طی می شود و هر دو به در منزل متقاضیان از طریق پست ارسال خواهد شد.

وی در خصوص عملکرد شش ماهه نیروی انتظامی در سال جاری گفت: با ۶۲ باند سرقت در این مدت برخورد شده و آمار متهمین به سرقت بیش از ۲۸ درصد رشد داشته همچنین ارزش اموال مسروقه کشف شده بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان بوده و فاصله بین سرقت و کشف اموال به حداقل رسیده است.

سردار معصوم بیگی به افزایش جرم در فضای مجازی اشاره و اظهار کرد: ارتکاب جرم در فضای مجازی با افزایش قابل توجه ای مواجه بوده است و مردم باید نسبت به این حوزه شناخت بیشتری پیدا کنند تا امکان و فرصت جرم را در اختیار مجرمان قرار ندهند.

وی با بیان اینکه ۵۲ برنامه محوری در هفته نیروی انتظامی پیش بینی شده است گفت :از جمله این برنامه ها غبار روبی گلزار شهدا حضور در نماز جمعه و پیش از خطبه های نماز جمعه فرماندهان و مدیران انتظامی با مردم صحبت خواهند کرد. همچنین در این هفته زنگ انضباط اجتماعی به صدا در خواهد آمد و همایش‌های همچون رانندگان قانونمند و آسیب های مواد مخدر و اعتیاد برگزار خواهد شد.

سرویس خبر