toziht

تشنگی مردم در صداقت و تلاش مسئولین

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیده بان آنلاین ، آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سالن همایش های اتاق بازرگانی با حضور نماینده ولی فقیه حجت الاسلام و المسلمین طاهری نماینده ولی فقیه، سردار باقری،  فرمانده دوران دفاع مقدس ، خانواده های معطم شهدا و دیگر مسئولین استان برگزار گردید.

دکتر محمود اسلامیان نائب رئیس اتاق بازرگانی ، گفت: هدف از تشکیل اینگونه جلسات این است که ارزش جوانان افتخارآفرین دوران دفاع مقدس حفظ شود؛ به خصوص در شرایط کنونی کشور که کشورمان به دلایل گوناگون از سوی دشمنان مورد تهدید قرار گرفته است.
این همرزم شهید خرازی افزود: تجربه دفاع مقدس، تجربه ارزشمندی است؛ فراموش نمی‌کنیم که در آن دوران همه دنیا از صدام دفاع نموده و دلارهای خود را به عراق سرازیر کرده بودند؛ از جماهیر شوروی تا غرب همه از حزب بعث حمایت می‌کردند؛ بمب شیمیایی تاکنون دو بار در دنیا استفاده شده است ، یکی در جنگ جهانی اول و دیگری در جنگ ایران و عراق و در آن روزگار هیچ صدایی از دنیا در نیامد.
اسلامیان با بیان اینکه همان ملتی که توانست در آن روزگار شرایط جنگ را اداره کند، اکنون هم می‌تواند شرایط کنونی را اداره کند، گفت: ارتش ما در انقلاب بسیار ضعیف شده بود؛ صدام می‌خواست طی چند روز تهران را تصرف کند؛ از همه نظرمحاسبه کرده بود تا موفق شود؛ اما تنها یک فاکتور را در محاسباتش لحاظ نکرده بودو آن هم غیرت و شجاعت جوانان بود که از همان ابتدا به سوی جبهه‌ها سرازیر شدند.
وی ادامه داد: مشکل حال حاضر کشور ما این است که رابطه مسئولان با مردم خدشه‌دار شده است،لازم است مسئولان به مردم اعتماد کنند، مردم نیازمندند که از مسئولان صداقت و دلسوزی ببینند،یعنی همان شرایطی که در دوران دفاع مقدس احساس می شد.
وی با بیان اینکه این کشور صاحبی دارد که حامی مردم است افزود: ایران تنها کشوری است که  شیعه بر آن به صورت کامل حاکمیت می کند، لازم است از منجی عالم بشریت بخواهیم که یاریمان کنند؛ بی شک این اتفاق محقق خواهد شد چرا که  ملت ایران دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی را با اهدای خون خود به اثبات رسانده اند.

نماینده ولی فقیه آیت اله طباطبایی اعلام داشت: مردم باید نسبت به حربه های دشمن آگاهی داشته باشند، چرا که با اگاهی و تدبیر مردم نه تنها دشمن بلکه هیچ کس نمی تواند غلطی بکند و همه ی دنیا را بسیج میکنیم برای ظهور امام زمان عجل الله. در پایان این همایش از خانواده های معظم شهدا تقدیر و تشکر بعمل آمد.