toziht

تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری در اصفهان

استاندار اصفهان در حاشیه بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام گفت:  استارتاپ‌ها، شرکت های دانش بنیان و آی سی تی برای استان اصفهان دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است.

 وی با بیان اینکه در سایر استان ها به دنبال ایجاد مناطق ویژه اقتصادی هستند گفت: اما ما در اصفهان علاوه بر راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی به دنبال ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری نیز هستیم.

 عباس رضایی در ادامه گفت: شورای سیاستگذاری و هیئت اجرایی و دبیر ایجاد کریدور علم و فناوری منصوب شده است و جلسات آن هر هفته پنج شنبه برگزار می شود.

  وی با بیان اینکه چه بخواهیم و چه نخواهیم به سمت استفاده از علم و فناوری در حوزه‌های مختلف خواهیم رفت تشریح کرد: دنیا به سمت الکترونیک و فناوری پیش می رود و هر گروه و تفکری اعم از سیاسی، فرهنگی اقتصادی در صورت دور بودن از فضای مجازی ناگزیر عقب نشینی  کرده و از صحنه خارج خواهد شد.

 استاندار اصفهان در ادامه افزود: تمام این موارد نشان می دهد که در این زمینه اختیاری وجود ندارد بلکه الزام و اجبار است.

  وی با بیان اینکه کاروان علم به سرعت در حال حرکت است تاکیدکرد: ما برای اینکه از این کاروان عقب نمانی باید از این نوع نمایشگاه‌ها استفاده کنیم و وجود استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه کمک می‌کند تا در مسیری که از ایران اسلامی انتظار می رود حرکت کنیم.

 عباس رضایی در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری دیده بان فردا مبنی بر اینکه چه کمکی می توانید به آینده جوانان فعال در این حوزه داشته باشید؟ گفت: تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری مهم ترین کاری است که می توانیم در این حوزه برای فعالان آن انجام دهیم و اگر کریدور علم و فناوری چند سال پیش راه اندازی شده بود بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر استارت آپ ها با آن مواجه هستند وجود نداشت و به نظر من این منطقه بهترین زمینه را می تواند برای آن‌ها ایجاد کند.

سرویس خبر