toziht

تقدیر از مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در همایش پدافند غیرعامل

در همایش پدافند غیرعامل که با حضور رئیس قوه قضائیه و وزرای راه و شهرسازی و نفت برگزار شد ، مدیرعامل ذوب اهن به جهت برگزاری رزمایش شیمیایی در حوزه پدافند غیرعامل مور تقدیر قرار گرفت .

همایش پدافند غیرعامل با عنوان « مقاومت وبازدارندگی با رونق تولید» با دکتر سید ابراهیم رئیسی ریاست قوه قضاییه ، دکتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، دکتر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و تنی چند از دیگر مسئولین سازمان ها در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما سه شنبه ۱۴ آبان ماه برگزار شد.

مهندس یزدی زاده در حاشیه این همایش با بیان این که فعالیت های رسمی حوزه پدافند غیرعامل از سال ۱۳۸۸ در ذوب آهن اصفهان به صورت رسمی آغاز شده است ، گفت : سال گذشته این شرکت موفق به اجرای رزمایش شیمیایی در حوزه پدافند غیرعامل با نظارت کارشناسان و مسئولین سازمان پدافندغیرعامل کشور گردید که مورد تایید سازمان واقع شد . در این فرصت  از تمامی همکاران عزیز که در برگزاری موفق رزمایش در ذوب آهن اصفهان مشارکت داشتند قدردانی می نمایم.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ریاست قوه قضاییه در این همایش گفت : سازوکار‌های فساد زدا باید بوسیله خود دستگاه‌ها طراحی شود؛ یعنی اینکه بتوانیم در نظام پولی و بانکی و نظام مالیاتی، نظام واردات و صادرات و نظام‌های مختلف یک سازو کار‌هایی ایجاد کنیم که ضد فساد باشد. اینکه با یک مفسد برخورد شود یک طرف قضیه است؛ اماسازوکار‌ها باید بتواند جلوی فساد را بگیرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه رونق تولید در گرو امنیت اقتصادی است و امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد اقتصادی است، ادامه داد: هر جا از دری فساد وارد شد، امنیت مختل می‌شود. امنیت مختل شود، تولید دچار اختلال می‌گردد؛ لذا این وظیفه اولیه همه مدیران و دست اندرکاران است و نباید نگاه ما به بازرسان بیرون سازمان و دستگاه قضایی باشد.

دکتر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز طی سخنانی با تاکید بر اینکه رشد و توسعه کشور و به بالندگی رساندن آن نیازمند اهتمام است، اظهار داشت: برای مقابله با تهدید همه جانبه همواره مصون سازی های لازم را باید انجام داده باشم.

وی افزود: تهاجم ها جنبه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و امنیتی دارد و ما شاهد این هستیم که در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب همواره این تهدیدها وجود داشته است.

سردار غلام رضا جلالی نیز در همایش پدافند غیر عامل اظهار کرد: امروز در حالی هشتمین همایش ملی پدافند غیرعامل را در شانزدهمین سالگرد تاسیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به فرمان رهبر معظم انقلاب برگزار می کنیم که با رویکرد جدید دفاعی روبه رو هستیم.

سرویس خبر