toziht

حضورسردار و افتتاح دهها طرح

با حضور سردار اشتری فرمانده ناجا بیش از ۲۰ طرح خدماتی و عمرانی در فرماندهی استان اصفهان به بهره برداری رسید.

در حاشیه این مراسم فرمانده ناجا اظهارکرد: نیروی انتظامی امروز با تمام توان و ظرفیت و با داشتن نیروهای فنی و جهادی در حال خدمتگذاری است.

 وی یکی از ابزارهای اصلی برای هوشمند سازی پلیس را داشتن نیروهای متخصص و متعهد فنی و حرفه‌ای دانست و افزود: دیگر نیازهای ما در این حوزه ایجاد زیرساخت های مورد نیاز استفاده از تجهیزات و فناوری‌های روز و بانک‌های اطلاعاتی است.

سردار اشتری با بیان اینکه پیش بینی پلیس این است که تا پایان سال ۱۴۰۰ در زمینه هوشمند سازی به مراحل خوبی برسد گفت: در این صورت سرعت و دقت ما در اجرای ماموریت ها افزایش خواهد یافت و خدمت رسانی به مردم تسهیل و بهتر از گذشته پاسخگوی مردم خواهیم بود.

وی در خصوص پلیس امنیت اقتصادی تشریح کرد: با توجه به اینکه زمان کمی از شکل‌گیری این پلیس می گذرد ولی اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است .

فرمانده ناجا به تشکیل ۲۰ پرونده بزرگ اقتصادی اشاره کرد و افزود:  بیش از ۳۰۰ پرونده کوچک نیز تشکیل شده و به محاکم قضایی ارجاع شده است.

وی از استقرار نیروهای پلیس در چهار گمرک اصلی کشور تا پایان سال جاری خبر داد تصریح کرد: امیدواریم با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی و هماهنگی‌هایی که با وزارتخانه های مربوطه انجام شده  شاهد اتفاقات خوبی در اقتصاد کشور باشیم.

 سردار اشتری با تاکید بر این که طبق استاندارد جهانی برای هر هزار نفر ۵ نفر کادر پلیس باید وجود داشته باشند گفت: در کشور ما این تعداد کمتر از ۳ نفر هست  و با پیگیری هایی صورت گرفته از طریق ستاد کل نیروهای مسلح و مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های مربوطه امیدواریم بتوانیم تا سال آینده تعداد نیروهای پلیس را ارتقا دهیم

وی با بیان اینکه پیش بینی پلیس این است که تا پایان سال ۱۲ درصد تصادفات کاهش داشته باشد گفت: البته تعداد خودروها، موتورسیکلت ها و سفرهای مردم افزایش یافته و به همان نسبت نیز خسارات جاده‌ای بیشتر شده است اما خوشبختانه رشد تصادفات متوقف و سالیانه کاهش چند درصدی داشته است

فرمانده ناجا بیشترین نیاز پلیس در بحث تصادفات را زیرساخت‌ها، ایمنی خودروها و فرهنگ رانندگی دانست و افزود: اگر این سه محور به صورت همزمان پیش بروند به شاخص‌های مناسب تری در این زمینه خواهیم رسید.

 وی با بیان اینکه وزارت راه و ترابری نقش بسیار موثری در بحث اصلاح نقاط حادثه خیز و هوشمند سازی کنترل خودروها دارد گفت:  نقاط حادثه خیز توسط نیروهای پلیس شناسایی به وزیر راه و ترابری اعلام شده و وزیر نیز دستور اصلاح نقاط حادثه خیز را به استان‌ها ابلاغ کرده‌‌اند.

 سردار اشتری به نصب سامانه سپهتن بر روی خودروهای عمومی از جمله اتوبوس ها تانکر ها و کامیون ها اشاره کرد و افزود: امیدواریم با همکاری هایی که در این زمینه توسط دستگاه‌های مربوطه با پلیس انجام می شود و با استفاده از سامانه هوشمند بتوانیم تخلفات را کاهش دهیم.

سرویس خبر