toziht

حضور عضو شورای شهر شانگهای در اصفهان

رییس شورای شهر اصفهان گفت : وظیفه ما حفظ و تقویت ارتباط بین اصفهان و شانگهای است.

فتح الله معین در دیدار با با اعضای کمیته دائمی کنگره خلق شهرداری شانگهای گفت: در تاریخ دو کشور شما کمتر شاهد آن هستید که ارتباطات قوی وجود نداشته باشد و به نظر می‌رسد که سابقه تاریخی ارتباطات به عنوان میراثی به دست ما رسیده است و وظیفه همه ما حفظ و تقویت رابطه بین این دو شهر بزرگ است.

وی با بیان اینکه مترو اصفهان آخرین پروژه‌ای است که با کشور چین به صورت مشترک انجام شده  افزود: بیش از یکسال است که مردم اصفهان از این پروژه در حال استفاده هستند و به دنبال گسترش خطوط مترو اصفهان با استفاده از فناوری‌های کشور چین هستیم.

معین در ادامه افزود : تصمیمات غیر عادلانه ای که در مورد کشور ایران از جمله تحریم ها گرفته شد برخی از ارتباطات را کاهش داد اما یقین داریم اراده ملت ها بیشتر از شرایط تحمیلی است.

در ادامه نایب رییس شورای شهر شانگهای با اشاره به اینکه شهر اصفهان شهری با سابقه تاریخی است و در ایران دارای رتبه گردشگری خوبی است گفت: دو کشور ایران و چین سابقه تاریخی طولانی مدت دارند که تا به امروز ادامه داشته است و من به نمایندگی از شورای شهر شانگهای امید دارم روابط دو کشور گسترش داشته باشد.

به گفته وی اصفهان در کنار شهر سنگاپور و بندر هنگ کنگ جزو برترین شهرهایی به شمار می‌روند که از نظر ارتباطات بین المللی بسیار موثر هستند.

سرویس خبر