toziht

دریافت کارت خبرنگاران برای روز انتخابات از طریق فرمانداری و هیئت نظارت

کلاس آموزشی عوامل انتخابات در یازدهمین دوره مجلس در سالن اجتماعات اداره راه و شهرسازی کل استان اصفهان برگزار شد.

فرماندار استان اصفهان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: در طول تاریخ، کشورایران در جایگاه خوبی در زمینه ملی و بین المللی قرارداشته است و همچنین از تمام ظرفیت ها به خوبی استفاده شده و همه شما اهل مطالعه و تفکر و تدبر در همه زمینه های ملی هستید وبا رصد کردن اخبار و موضوعات مختلف می توانید قضاوت بجایی داشته باشید و همینطور که می دانید کمتر دوره ای مانند این ۴۱ سال وجود داشته که انتخابات  به این خوبی با حضور مردم رقم خورده باشد.

وی در خصوص اهمیت انتخابات گفت: نقش انتخابات اهمیت زیادی دارد و می دانیم که در گذشته کشور ها تحت فشار حکومت های استبدادی بوده و هیچ حقی در تصمیم گیری های خود نداشته اند و پس از گذشت زمان،حال نظرات مردم و ارای مردم تعیین کننده است.

حسین سیستانی در ادامه این مراسم افزود:میانگین حضور مردم در انتخابات سال های قبل ۵۲درصد تا ۷۲ درصد افراد واجدالشرایط بوده و این انتخاب از اهمیت عمده ای برخوردار است.

وی در مورد اینکه مردم باید نسبت به حوزه انتخابات به عنوان یک امر مقدس نگاه کنند تصریح نمود:هر شخصی باهر بینشی وبا هر برداشتی باید به صورت جدی به مبحث انتخابات اهمیت ویژه ای دهد و برای حفظ آرمان های کشور قدم بردارد و با این قدم خدمتی به کشور و مردم و خانواده خود کند و این مشارکت چه توسط مسئولان چه توسط مردم خود یک وظیفه است.

فرماندار استان اصفهان در رابطه با مسئولان انتخاب شده برای روز انتخابات بیان کرد: براساس قانون ماده ۱۱ که گفته شده امکانات لازم از دستگاه ها برای انتخابات گرفته شود و نیروها و کارکنان از دستگاه ها را می توانید مامور کنید ما از همه دستگاه ها بویژه آموزش و پرورش استفاده کردیم و همچنین ما نیازمند نیروی قابل توجهی هستیم و علت آن این است که در شعبه های اخذ رای حدود ۲۰تا ۲۵ نفر نیرو لازم داریم که برای هزار شعبه رقم قابل توجهی است.

وی در در خصوص ارتباط فرماندار با شعبات اخذ رای گفت: قائدتا شخص فرماندار نمی تواند با همه شعبات اخذ رای ارتباط داشته باشد به این خاطر ما ۱۹ ستاد در سطح شهر پیش بینی کردیم و برای اینکه یک ارتباط اورگانیک و سازمانیافته ای وجود داشته باشد افرادی را بصورت رابط در ستاد ها قرار داده که آن افراد نیز باتعدادی از نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای ارتباط دارند تا برای پیش برد مسائل ورفع مشکلات و پاسخگویی سریع بتوانند اقدام کنند.

سیستانی با اشاره به اینکه انتخابات باید در مسیر قانونی حرکت کند بیان کرد: هر قانون در مقام اجرا نیازمند به یک نظارتی نیز است که هیئت نظارت و شورای محترم نگهبان مکلفند نظارت بر اجرای انتخابات را داشته که از مسیر قانونی خارج نشود و این نظارت به معنای حکومت یا حاکمیت نیست به این معناست که اجرای انتخابات در مسیر قانونی حرکت کند.

وی در پاسخ به خبرنگار دیده بان فردا در خصوص دریافت کارت شناسایی خبرنگاران برای دریافت خبر در روز انتخابات اعلام کرد: باید از طریق فرمانداری و هیئت نظارت کارت ها صادر شوند و همچنین کمیته اطلاع رسانی با تعاملی که با ستاد انتخابات استان و هیئت نظارت خواهد داشت برای دریافت کارت شناسایی این خبرنگاران اقدام می کند.

سرویس خبر