toziht

دیدار مهرعلیزاده با کشاورزان خمینی شهر

به گزارش سایت دیده بان آنلاین,استاندار اصفهان در دیدار با کشاورزان خمینی شهر تاکید کرد: بانک کشاورزی استان مکلف به استمهال وام کشاورزان است.

دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار با کشاورزان خمینی شهر به مشکلات درآمدی ناشی از خشکسالی آنها اشاره کرد که ممکن است نتوانند وام های دریافت شده از بانک کشاورزی را در موعد مقرر پرداخت کنند که بدنبال مذاکره با مسئولان این بانک مقرر گردید این  بانک بازپرداخت وام کشاورزان را استمهال نماید و اگر کشاورزان در این خصوص با مشکلی مواجه شدند باید موارد را جهت رسیدگی به فرمانداری های استان گزارش دهند.

وی به کمبود آب به عنوان مهمترین مشکل استان اشاره کرد و گفت:مدیریت استان وقت زیادی را برای حل مشکلات آب صرف می کند و برای حل مشکل آب استان و به نتیجه رسیدن در این خصوص,مصمم هستیم.

مهرعلیزاده تاکید کرد برای حل مشکل آب استان باید دو موضوع ایجاد منابع جدید برای تامین آب و برنامه ریزی برای صرفه جویی و مصرف بهینه از این مایع حیاتی با جدیت دنبال شود.

او همچنین به عملیات اجرای پروژه سد و تونل سوم کوهرنگ اشاره کرد و افزود:عملیات حفر و تکمیل تونل سوم کوهرنگ مراحل نهایی را طی می کند و با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

استاندار اصفهان گفت:دشمنان و بدخواهان نظام و دولت با برجسته کردن برخی مشکلات کشور سعی در ایجاد فاصله میان دولت و مردم کرده اند و در حال حاضر تمرکز آنها بهره برداری از  مشکلات کمبود آب علیه نظام و تحریک کشاورزان برای هجمه به دولت است.این درحالیست که مشکل کمبود آب مختص استان اصفهان نیست و مشکل ملی است و برای عبور از این بحران باید تمهیدات و تدابیر لازم را اتخاذ نماییم.

وی در ادامه گفت: به منظور کنترل برداشت ها در بستر زاینده رود مقرر شد که قطع و وصل برق پمپ های دارای مجوز در این بستر با یک برنامه رمانبندی صورت گیرد.

مهرعلیزاده  آبرسانی به صنایع و نقش صنایع در اقتصاد و اشتغال زایی را مهم دانست  وضمن بازدید از باغ ها و مزارع کشاورزی خمینی شهر به مبالغ اختصاص یافته برای جلوگیری از خشک شدن درختان باغ های این شهر و آبرسانی از طریق تانکر تحت نظارت فرمانداری و همیاری امام جمعه محترم و مشارکت صنف کشاورزان اشاره کرد.