toziht

ذوب آهن، نیازمند سنگ آهن

فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس و رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن در نمایشگاه متالورژی،فولاد،ریخته گری ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان در گفتگو با خبرنگار ما گفت : تاسیس ذوب آهن اصفهان به واقع مسئولیت اجتماعی به تمام معناست. این شرکت مادر صنعتی با جذب نیرو از سرتاسر ایران نقش موثری در اشتغالزایی و توسعه شهرهای پیرامون داشته است. در حوزه ورزش،ایجاد فضای سبز،بهره گیری از پساب و… نیز زبانزد می باشد.

وی با اشاره به اینکه در دوران سخت تحریم ظالمانه دشمن، فرصت خوبی برای نهضت ساخت داخل ایجاد شده افزود : مجموعه ذوب آهن اصفهان به ویژه در سال های اخیر در حوزه ساخت داخل و بهره گیری از توانمندی جوانان مستعد ایرانی عملکرد بسیار خوبی داشته است.  

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : ابتکار بسیار خوبی را در غرفه ذوب آهن اصفهان شاهد هستیم. ارائه قطعات مورد نیاز در نمایشگاه قطعاً زمینه تبادل اندیشه ها و عملیاتی شدن آنها را در راستای بومی سازی در پی دارد. 

وی در ادامه به قانون حداکثر استفاده از تولید داخل اشاره کرد و خاطر نشان نمود : این قانون حدود سه ماه است که ابلاغ شده است. بر اساس این قانون اگر شرکتی بخواهد قطعه و تجهیزی را از خارج وارد کند یا پروژه ای را بخواهد با طرف خارجی قرارداد ببندد، ابتدا نیاز است از طریق ورود به سامانه بررسی نماید که تولید این قطعه در داخل امکان پذیر نیست و سپس به وارد کند یا انعقاد قرارداد داشته باشد. این قانون کمک شایان توجهی به ساخت داخل می کند. بر اساس این قانون ذوب آهن که تولید ریل منطبق با استانداردهای به روز دارد، نیاز است راه آهن جمهوری اسلامی از این محصول استراتژیک در توسعه خطوط راه آهن استفاده نماید.

دکتر فولادگر اضافه کرد : ذوب آهن اصفهان با دارا بودن کارگاههای ساخت، سابقه درخشانی در ساخت قطعات و تجهیزات داشته است و قطعاً به همراه شرکت های زیرمجموعه این روند را ادامه خواهد داد تا انشاا… طرح توازن که در گذشته کلید خورد تکمیل گردد. 

سرویس خبر