toziht

رفع تصرف اراضی ملی به ارزش ۴ هزار و ۶۱ میلیارد ریال در استان اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طی ۱۲۰ روز گذشته از سال جاری  93 هزار و ۲۸۵ متر مربع از اراضی ملی رفع تصرف گردید و احکام قضائی به ارزش تقریبی ۶۳۴ میلیارد ریال در این استان اجرائی شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، اظهار کرد؛ طی ۱۲۰ روز گذشته اراضی ملی به مساحت ۹۳ هزار و ۲۸۵ متر مربع پس از تشخیص و شناسایی بوسیله عوامل یگان حفاظت از اراضی این اداره کل رفع تصرف فوری و به بیت‌المال بازگشت داده شد.

وی ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده را ۴ هزار و ۶۱ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : با اقدام به موقع نیروهای پرتلاش گشت حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان از ابتدای سال تا کنون  53 مورد رفع تصرف اراضی اجرایی شده است. این اراضی توسط زمین خواران و افراد سودجو تصرف شده بود که در واقع، دست‌درازی به اموال دولتی و بیت‌المال محسوب می‌شود و یگان حفاظت راه و شهرسازی اصفهان با جدیت در این زمینه عمل می‌کند.

قاری قرآن در خصوص  اقدامات قضایی انجام شده گفت: ۱۸ مورد حکم قضایی خلع ید و قلع و قمع در مجموع بیش از ۸۰هزار مترمربع و به ارزش تقریبی۶۳۴ میلیارد ریال در این استان اجرا شده است.

وی با اشاره به امکان اطلاع دادن موارد زمین خواری و تصرف اراضی دولتی، اعلام کرد: شهروندان اصفهان در صورت مشاهده ساخت و ساز غیر قانونی در اراضی دولتی و ملی می‌توانند مراتب را با یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان از طریق تماس با شماره ۱۶۵۶ در میان بگذارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: خریداران اراضی و املاک در حومه و حریم شهرستان‌های استان برای اطمینان از دولتی نبودن اراضی ابتدا استعلامات لازم را انجام دهند و سپس با اطمینان از وجود سند، اقدام به خرید کنند.

سرویس خبر