toziht

ساخت مستند تاریخی فرهنگی تخت فولاد اصفهان

عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان به همراه اعضای شورای معاونین  با مسئولان مجموعه تخت فولاد اصفهان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان نشست هم اندیشی و تبادل نظر با حضور عبدالحسینی مدیرکل  و اعضای شورای معاونین این مرکز و عیدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان پیرامون آشنایی با ظرفیت های تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت فولاد در دفتر این مجموعه  برگزار شد.

در این نشست عبدالحسینی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای تخت فولاد جهت برنامه سازی و ارائه الگوهای بومی به نسل جوان  از آغاز تولید یک مستند ۱۳ قسمتی فاخر پیرامون تخت فولاد در مرکز صدا و سیمای اصفهان  خبر داد.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه تاریخی ، تمدن ایران اسلامی می باشد  گفت: ساخت این مستند می تواند علاوه بر معرفی گوشه‌ای از فرهنگ و تمدن اصفهان به معرفی بزرگان و فرهیختگان که در این مجموعه آرمیدند بپردازد.

معرک نژاد مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد نیز با ارائه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در تخت فولاد به تجربه موفق  تولید برنامه سحرگاهی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: جهت اجرای پروژه های مشترک با صدا و سیمای مرکز اصفهان آمادگی لازم را داریم.

در ادامه حاضرین با حضور در برخی از تکایا و مقابر تخت فولاد ضمن ادای احترام به روح بزرگان مدفون در تخت فولاد از نزدیک با جاذبه های معنوی، هنری و تاریخی این مجموعه آشنا شدند.

سرویس خبر