toziht

محوریت سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس در اصفهان


دیدبان فردا_اصفهان

تبیین ارتباط دفاع مقدس و دفاع امروز در مقابل مستکبران است


در نشست خبری ستاد بزرگداشت سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس در اصفهان که با هدف تبیین برنامه های این ایام از ۳۱ شهریور تا ۱۲ مهرماه برگزار شد، رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب، اجرای نمایش های خیابانی و همایش جهاد و مقاومت، تولید بیش از ۵ هزار برنامه در صدا و سیما و اختصاص بیش از ۳۰ کانال به عرصه فعالیت های دفاع مقدس و برگذاری برنامه های دیگر در سطح استان اصفهان تشریح شد.
مجتبی شیروانیان در تشریح برنامه های ستاد بزرگداشت سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امسال نیز همانند سالهای گذشته برنامه های متعددی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس برگزار خواهد شد، شروع برنامه های این هفته با رژه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریور در مقابل گلستان شهدای اصفهان خواهد بود که امسال مسؤولیت آن به سپاه صاحبالزمان استان اصفهان واگذار شده است. مدیر کل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته است که بخش سخت افزاری آن در باغ موزه دفاع مقدس و بخش نرم افزاری آن در باغ غدیر برپا خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس برای تشریح ابعاد فنی عملیات مختلف و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس به مدت هفت شب به اجرای زنده تلویزیونی خواهند پرداخت که محوریت آنها تبیین ارتباط دفاع مقدس و دفاع امروز مردم در برابر مستکبران زورگو است. شیروانیان یادآور شد: اگر امروز بهپاد آمریکایی را با سلاح و تجهیزات تولید خودمان هدف قرار میدهیم و کشتی انگلیسی را به واسطه تخلفی که مرتکب شده توقیف میکنیم و نیروهای انصارالله یمن پالایشگاههای آمریکایی عربستان را مورد هدف قرار میدهند همگی نتیجه رشادت و مقاومتی است که رزمندگان در دفاع مقدس از خودشان نشان دادند.
مدیر کل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اصفهان در پاسخ به پرسش درباره تغییر رویکرد دشمن از جنگ نظامی به جنگ اقتصادی تصریح کرد: اگر دولتمردان به الگوی اقتصاد مقاومتی توجه کنند میتوانند همانند دوران دفاع مقدس بر دشمن پیروز شوند. وی در ادامه اظهار کرد: استفاده بهینه از حداقلها یکی از رویکردهای دوران دفاع مقدس بود اما امروز زمانی که گوشت و خودرو گران می شود مردم با پول های سرگردان وارد بازار ها میشوند و گرانی را تشدید میکنند. شیروانیان با تأکید بر اینکه دولت در دوران دفاع مقدس نقش حداقلی داشت، ادامه داد: در مسأله اقتصاد نیز اگر مردم به حمایت از تولیدکنندگان اقدام کنند نقش اثرگذاری بر بهبود شرایط اقتصادی خواهند داشت.
مدیر کل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اصفهان در پایان یادآور شد: برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات ثامن الائمه در ۵ مهر ماه یکی از برنامه های شاخص در هفته گرامیداشت دفاع مقدس است و فرماندهان ارتش، سپاه و جهاد سازندگی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته خواهند بود.
سرهنگ حسین زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به بیش از ۲۳ هزار شهید و نقش فوق العاده اصفهان در دفاع مقدس در مقایسه با سایر استان ها، توجه ویژه به سالگرد دفاع مقدس در استان را یادآور شد. وی با صحبت از وجود امنیت و امکان خنثی کردن هرگونه تهدیدی در مقابل امنیت، آن را مدیون خون شهدا دانست و افزود: دفاع مقدس قدرت بازدارندگی دارد و این تاریخ است که باید در مورد ارزش های دفاع مقدس قضاوت کند.
جانشین فرمانده انتظامی استان، همزمانی هفته دفاع مقدس و هفته نیروی انتظامی را نشاته ساری و جاری بودن دفاع مقدس در نیروی انتظامی بیان کرد و افزود: هنوز دفاع مقدس ملت ایران در مقابل جنگ هیربیدی و اقتصادی دشمن ادامه دارد.
حسین زاده با اشاره به رژه نیروهای مسلح در مطلع برنامه ها، از سرکشی به خانواده های شهدا و ایثارگران و تکریم فرزندان دانش آموز در بدرقه آنها تا مدرسه با خودروهای پلیس خبر داد. وی غبارروبی گلستان شهدا، برپایی نمایشگاه عکس و حضور در نماز جمعه ها را از دیگر برنامه های نیروی انتظامی در هفته دفاع مقدس اعلام کرد.

سرویس خبر/فرزانه افسرطه