toziht

شهرداری‌ها نیازمند نگاه تازه

آیین رونمایی از پروژه‌های محرک توسعه مناطق ۱۵ گانه اصفهان با حضور سید احمد حسینی نیا معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان و ناصر مشهدی‌زاده دهاقانی و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر اصفهان در این آیین با بیان اینکه کمتر دیده شده به شهرسازی در تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن دقت شود گفت: بسیاری از اتفاقاتی که امروز تحت عنوان درآمد زایی در حال انجام است در سالهای آینده ده‌ها برابر درآمدی که داشته به مردم ضرر خواهد رساند.

وی با اشاره به اینکه جشن روز شهرسازی مصادف با آلوده ترین روزهای شهر اصفهان شده است تصریح کرد:تا چه زمانی می‌خواهیم انقدر اقتصادی و تنگ نظرانه به موضوعات شهرمان نگاه کنیم.

شیرین طغیانی به مشکلات شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود:شهرداری ها مانند بچه‌های ناخواسته و سرراهی رها شده‌اند و منابع درآمدی ندارند و مدیریت کلان شهری باید راه حلی در این خصوص ارائه دهد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر اصفهان تاکیدکرد: باید یاد بگیریم که حقوق شهروندی را بدهیم ولی از طرف دیگر نیز مردم باید احساس آسایش داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم نباید احساس کنند که مدیریت شهری به زندگی آن‌ها چنگ انداخته و زندگی آن‌ها را سخت کرده است گفت:امیدواریم بتوانیم در یک فرآیند درست شرایط را به سمت بهبود ببریم و کیفیت شهر و زندگی مردم را ارتقا دهیم.

طغیانی بافت فرسوده شهر را یکی از مشکلات شهر اصفهان دانست و تصریح کرد: با فت فرسوده برای شهر اصفهان مانند یک زلزله خاموش است و می تواند به شدت آثار تاریخی و زندگی مردم اصفهان را تهدید کند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های محرک توسعه  می توانند بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس باشند  اظهار کرد: در جهان امروز یکی از راه های بازآفرینی بافت فرسوده استفاده از این پروژه ها است و در همین راستا پروژهای کوچک مقیاس می توانند به ما کمک کنند.

همچنین در حاشیه این آیین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پروژه های محرک توسعه  یکی از اقداماتی بود که امسال در شورای اسلامی شهر در زمان تصویب بودجه در دستور کار قرار گرفت .

وی با بیان اینکه قرار شد هر منطقه دو الی سه پروژه محرک توسعه  داشته باشد گفت: در مرکز پژوهش هایی شورای شهر و کمیسیون عمران و معماری و شهرسازی این موضوع به صورت جدی پیگیری و قرار شد برای شروع کار در هر منطقه یک پروژه محرک توسعه تعریف گردد.

نصر اصفهانی در ادامه افزود : امیدواریم این اقدام مبنا و پایه برای انجام کارهای بزرگ تر گردد و این آغاز پایان خوبی داشته باشد.

سرویس خبر