toziht

عزل و نصب های تمام نشدنی در شهرداری

عزل و نصب های شهرداری به شورای شهر هم سرایت کرد.

پس از یکسال از روی کار آمدن مدیریت جدید شهری در اصفهان و تغییرات وسیع در سطح مدیران شهری، اخیرا با خبر شدیم شورای شهر نیز پس از یکسال تصمیم به تغییر مدیران اجرایی شورا گرفت.

امید است این تیرات صرفابر اساس شایسته سالاری و اجرای بهتر امور و خدمت رسانی بیشتر به مردم باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری دیده بان آنلاین؛ فتح الله معین صبح امروز در چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید انسان را در احسن تقویم خلق کردیم و روایت اسلامی نیز حرمت مومن را از خانه کعبه بیشتر می داند بنابراین رعایت حقوق انسان ها بهترین دعوت برای گرویدن انسان به دین مبین اسلام است که در صدر اسلام هم شاهد آن بودیم پس لازم است کشورهای اسلامی نیز در خصوص حقوق بشر و انسان ها پیشگام باشند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به وقوع نهضت مشروطه در ایران، عنوان کرد: مردم ایران برای رسیدن به یک کشور متعالی همواره پیشرو بوده اند و بر همین اساس اولین کشوری که برای تحقق جامعه اسلامی در منطقه خاورمیانه اقدام کرد، ایران بود.

معین با بیان اینکه نقش موثرتر خبرنگاران در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای اداره بهتر جامعه، مردم باید بهتر از مسائل اطلاع داشته باشند و از طرفی مسئولان هم باید بدانند که اعمال و رفتار آنها رصد می شود و در یک ارتباط متقابل یکدیگر را محرم مشکلات و معضلات بدانند؛ البته این امر به جز با شفاف سازی و اطلاع رسانی موثر و شناخت و احترام به جایگاه خبرنگاران به منظور آگاه سازی جامعه میسر نخواهد بود.

مسئولان در خصوص وضعیت خبرنگاران وعده های بدون عمل ندهند

امیراحمد زندآور، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ارتباط با برگزاری جشن روز خبرنگار در ۱۷ مرداد ماه تصریح کرد: این جشن با حضور یک هزار و ۲۰۰ نفر از اعضای خانه مطبوعات، انجمن صنفی روزنامه نگاران و بسیج رسانه و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار اصفهان و برخی دیگر از مسئولان شهری و استانی در باغ موزه چهلستون برگزار می شود که امیدواریم باعث همدلی بین رسانه های استانی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه خبرنگاران با قلم های خود دردهای جامعه را بی صدا فریاد کرده اند، افزود: این افراد همواره در بطن جامعه حضور دارند و سلامت هر ملت و جامعه ای در گرو فعالیت آنهاست زیرا باعث رشد و حرکت به سمت قله های انسانی می شوند.

زندآور با طرح این سوال که چرا زمانی که خبرنگاران دچار مشکل می شوند، مشکلاتشان را در اولویت آخر مسئولان قرار می دهند، عنوان کرد: این مشکلات را می توان در عدم دریافت حقوق و مزایای آنها مشاهده کرد اما آنچه که می تواند خبرنگاران را در این روز خوشحال کند تعامل بیشتر سازمان ها و ارگان ها با خبرنگاران به عنوان چشم و گوش جامعه و مسئولان است.

شهرداری اصفهان برای حضورسالمندان در جامعه بسترسازی کند

اصغر برشان، نائب رییس کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان به شرایط نابسامان بازنشستگان و پیشکسوتان در جامعه اشاره کرده و گفت: این قشر آیینه تمام نمای جامعه هستند زیرا امروز جامعه ما رو به پیری رفته اما جهت گیری و سیاست گذاری های کشور در راستای فراهم کردن بستر مناسب برای زندگی بهتر بازنشستگان و سالمندان نیست.

این عضو شورا با بیان اینکه بستر خانواده محیطی برای حمایت از سالمندان ندارد که همین عامل باعث شده تا بسیاری از آنها با بی مهری خانواده های خود روبرو شوند، تاکید کرد: این موضوع باعث افسردگی، یأس و نداشتن امید به زندگی در میان این قشر می شود بنابراین باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای ارتقای جایگاه سالمندان در جامعه تدوین و در نظر گرفته شود.

حل چالش های شهری از طریق دریافت عوارض محلی قابل حل نیست

نصیر ملت، رییس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز به عنوان آخرین ناطق میان‌ دستور با اشاره به کوچک شدن سبد خرید خانواده ها اظهار کرد: متأسفانه  کسب و کار بازاریان با شرایط تعطیل یا نیمه تعطیل مواجه شده که هر کدام آثار زیان باری داشته و بار مسئولیت دولت را سنگین تر می کند.

وی از عدم توجه به تأمین منابع مالی شهرداری ها از سوی دولت طی سال های گذشته خبر داد و یادآور شد: کمک های دولتی به شهرداری ها در سنوات اخیر به صورت ناچیز محقق شده و یا این که اصلا محقق نشده است این در حالی است که شهرداری ها در اکثر کشورها از کمک های دولتی مناسبی برخودار بوده و هستند.

وی حل مشکلات شهر و اداره مطلوب آن را نیازمند تعامل و همراهی دولت و نمایندگان مجلس با مدیریت شهری دانست و خاطرنشان کرد: متوسل شدن به روش هایی از جمله تراکم فروشی باعث افزایش بحران های زیست محیطی، گرانی قیمت زمین و مسکن و ناهنجاری های اجتماعی می شود بنابراین باید در این خصوص راه پیشگیری را در پیش بگیریم.

ملت تاکید کرد: البته در شرایط فعلی امید چندانی به حل چالش های درآمدهای شهرداری ها از طریق عوارض محلی با توجه به کاهش اختیارات شوراها و ابطال مصوبات آنها از سوی دیوان عدالت اداری نمی توان داشت بنابراین شهرداری اصفهان هم باید هرچه سریعتر وابستگی درآمدی خود را از حامل های ساخت و ساز کاهش دهد.

برون سپاری و استعلام های شهرداری منجر به کندی رسیدگی به تقاضاها شده است

پورمحمد شریعتی نیا، عضو کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن یادآوری برخی از اقدامات شهرداری همچون روند برون سپاری ها و استعلام ها که باعث کندی روند رسیدگی به ارباب رجوع شده است، گفت: این روند پیش از این ۱۰ روزه بوده اما اخیرا به ۲۰ روز رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تاخیر در پرداخت حقوق های کارکنان و کارگران شهرداری ها باعث ایجاد مشکلاتی شده است که باید به این موضوع رسیدگی کرد.

گفتنی است این دومین هفته است که صندلی سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان خالی مانده است؛ گویی مهدی مقدری ساز ناسازگاری با شهرداری و پارلمان شهری را کوک می کند؛ تلاش های خبرنگار صاحب نیوز برای پیگیری این موضوع نیز تاکنون از سوی او بی پاسخ مانده است.