toziht

قرارداد دوم و سوم ریلی در راه است

دکتر خیرا… خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور پس از تحویل نخستین محموله ریل ملی و ارسال به خطوط آماده ریل گذاری گفت : برای انعقاد قراردادهای دوم و سوم ریلی با ذوب آهن اصفهان که در ساخت خطوط دیگرمان به آن احتیاج داریم، آماده هستیم. 

دکتر خیرا… خادمی اظهار کرد: پروژه ریل ملی از چند سال پیش در دستور کار نهاده شد و مسئولان مختلف روی آن تاکید داشتند. شرکت ذوب آهن اصفهان با نصب تجهیزات مورد احتیاج و سرمایه گذاری مناسب روی آن ، سال گذشته به فراوری آزمایشی ریل ملی رسید اما این ریل ها از نوع U33 بود که برای خطوط فرعی از آن استفاده می گردد و به همین دلیل درخواست دادیم تا برای خطوط پر تردد و اصلی ریل مناسب و با استانداردهای بین المللی به ما تحویل دهند.

وی اضافه کرد: برای خطوط اصلی و پرتردد احتیاج به ریل های UIC60 با استاندارد ۶۰E1 داشتیم، که با همکاری خوب بین دو شرکت، ذوب آهنی ها پیروز به فراوری آن از ابتدای سال جاری شدند در حالی که در گذشته همه این ریل ها از خارج از کشور وارد می شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به واردات ریل از کشورهای اتریش، آلمان، هند، ترکیه، بلژیک، سوئد، روسیه و اسپانیا در سنوات گذشته، ادامه داد: در ماه های گذشته آزمایش های مختلف مورد احتیاج طبق استاندارهای بین المللی روی این ریل ها انجام شد و سیستم های آزمایشی بسیاری از کشورهای مختلف برای انجام این تست ها خریداری شد. همچنین به غیر از مشاوری که شرکت ذوب آهن اصفهان برای انجام این آزمایش ها استخدام نموده بود ما نیز مشاوری برای کنترل کیفیت گرفتیم و مطابق استانداردهای بین المللی این آزمایش ها انجام و نهایتا تایید شد.

خادمی بیان کرد: نخستین محموله ریل ملی پس از فراوری انبوه تحویل و به مقصد کارگاه هایی که باید ریل گذاری گردد، ارسال شد. این کارگاه در مرحله نخست خط ریلی میانه – تبریز است و در مراحل بعدی به مقاصد دیگر نیز، ریل ارسال خواهد شد.

وی درباره قرارداد ریل ملی که با شرکت ذوب آهن منعقد شده و قراردادهای آینده در دستور کار اظهار کرد: قرارداد اولیه ما با شرکت ذوب آهن ۱۵ هزار تن بود که به عنوان نخستین محموله حدود ۲۷۰۰ تن آن فراوری و تحویل شد. البته امیدواریم همواره ریل ملی را برای کشور داشته باشیم و به همین دلیل نیز مشتاق هستیم تا برای خطوط ریلی دیگر نیز با ذوب آهنی ها قرارداد امضاء کنیم که برای خطوط میانه به اردبیل و در ادامه جهت یزد به اقلید و چابهار به زاهدان آماده انعقاد قراردادهای دوم و سوم با ذوب آهن هستیم.

سرویس خبر