toziht

قرارداد فروش ۹ هزار تن ریل برای گل‌گهر

مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۹ در غرفه این شرکت گفت: اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات مواد معدنی هرچند بازدارنده نیست اما برای شروع خوب است البته نظر تولید کنندگان فولاد ۴۰ درصد بود.

وی گفت : قرارداد فروش ۹۰۰۰ تن ریل UIC60 پرسرعت به شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری گل گهر امضا شده است و امروز از ریل ذوب آهن اصفهان در محور بستان آباد – میانه استفاده می شود .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری که در حاشیه هشتمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat۲۰۱۹) و هشتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی MINEX۲۰۱۹ برگزار شد، گفت : ایمیدرو امسال برای ذوب آهن اصفهان یک میلیون تن کنسانتره در نظر گرفته است که جای تقدیر دارد .

مهندس یزدی زاده گفت : پیشنهاد اختصاص ۲۸ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به ذوب آهن اصفهان بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی ارائه شده است که با این حساب می توانیم یک میلیون تن کنسانتره را به گندله تبدیل کنیم

وی  افزود : در سال ۹۲ ،حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به سنگ آهن مرکزی بدهکار بودیم و امروز این بدهی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است . در واقع بحث تاخیر در پرداخت به معدنکاران موضوع جدیدی نیست و نباید آن‌را بهانه عدم تامین سنگ برای ذوب آهن قرار دارد .

مدیرعامل ذوب آهن تصریح کرد : ذوب آهن سنگ آهن را ارزانتر نمی خرد اما چون با روش کوره بلند تولید می کنیم باید سنگ آهن عیاربالا داشته باشیم وگرنه باید کک بیشتری مصرف کنیم و هیچ گونه دیکته کردن قیمت از جانب تولید کنندگان فولاد وجود ندارد .

سرویس خبر