toziht

مستندسازی، بهترین راه برای اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم

در حاشیه نشست خبری مدیرکل صداو سیمای استان اصفهان اظهار کرد: به لحاظ کمی ده برنامه تدارک دیده شده مثل: برنامه هشت بهشت، خانواده ، کودک و…و در مدت یکسال با تلاش مسئولین موفق شدیم روی آنتن بیاوریم.

وی در ادامه افزود:ما از تمامی ظرفیت و پتانسیل های استان استفاده کرده وتمامی مجری های تلوزیون را از اصفهان انتخاب کرده و رتبه هایی هم در زمینه صداو سیما و خبر کسب کردیم و توانستیم از مقام ۱۶ به ۲ درکشور ارتقا یابیم.

بهرام عبدوالحسینی در خصوص فیلم های مستند صدا و سیمای اصفهان بیان کرد: از ده بانوی کارآفرین مستندی با همکاری خانم های هنرمند اصفهان برای اولین بار تهیه شد همچنین مستندی با موضوع سنگ آهن تهیه شد که خبرنگارما بمدت یک ماه ونیم  به چند استان سفر کرده و اطلاعات جمع آوری کرد.

وی در رابطه با پروژه ها عنوان کرد: در حوزه ی فنی پروژه های خوبی را ارائه دادیم و منتظر گزارش همکاران در تهران هستیم و همچنین در حوزه ی بودجه ی استانی،مرکز اصفهان ضعیف بوده به این خاطر از لحاظ زیر ساختی دچار فرسودگی و مشکلاتی شده است.

مدیر کل صدا و سیمای استان اصفهان در خصوص برنامه های صداو سیمای استان اصفهان تصریح نمود: نشست های خبری با همه اقشار جامعه مثل هنرمندان،اصحاب رسانه،حوزه ی مدارس و دانشگاه داشتیم وهمچنین در آینده به ۷تا ۱۰ شهرستان سفر خواهیم کرد، و انتقادها و پیشنهاد هایشان را می شنویم و برنامه های خوبی را با همکاری شهرستان ها تهیه خواهیم کرد.

معاون خبر صداو سیمای استان اصفهان گفت: در یک سال گذشته بیش از ۲۰۰۰گزارش خبری و تولیدی را روی آنتن بردیم که بیش از یک چهارم آن ها رویکرد های ملی داشته است که در شبکه های سراسری پخش شده و همچنین در ارزیابی های ستاد از لحاظ کیفی رتبه های برتر کسب کرده اند.

وی با اشاره به موثر بودن مستند ها برای اطلاع رسانی و آکاه سازی بیان کرد:در حوزه ی مستند سازی بیشترین مستند های فاخر از مرکز استان اصفهان در سال گذشته و خصوصا ۹ماهه ی امسال در شبکه های سراسری داشته که گزارش خام فروشی و قاچاق کالا و گزارش حوادث دی ماه حائز رتبه های الف شدند و تاثیر گزاری بالایی نیز داشتند.

محسن طبابایی در رابطه با برنامه های انتخابات اعلام کرد: برنامه ریزی منسجمی در بخش خبر شده و باکس خبری هشتک بهارستان پلاک ۱۱ بسته ای است که از یک ماه گذشته با یک شیب ملایمی شروع  کردیم و هفته ای یک بسته به هفته ای دو بسته و ….و در نهایت این طرح روزانه خواهد شد و اطلاع رسانی در زمینه انتخابات و مسائل سیاسی استان انجام خواهد شد.

سیدعلی معصومی معاون صدا و سیمای استان اصفهان در ادامه نشست خبری گفت: پوشش مسابقات فوتبال نیم سال اول مرکز اصفهان در رتبه ی اول قرار گرفت و همچنین مسابقات مهم مثل تیم های پرسپولیس و ذوب آهن را با ۱۳ دوربین پوشش دادیم.

وی در رابطه برنامه های دهه فجر افزود: برنامه چهار باغ ویژه دهه فجر است که هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه از ۱۴بهمن ماه روی آنتن خواهد رفت.

سرویس خبر