toziht

مشکلات تردد معلولین در سطح شهر

مرضیه فرشاد مدیر کل بهزیستی استان اصفهان ضمن حضور در هشتاد و ششمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ده هزار نفر در سال ۹۷ به سامانه طلاق مراجعه اولیه داشته‌اند گفت: این سامانه فعلا به صورت شهرستانی در اصفهان راه اندازی می شود و قبل از هرگونه تشکیل پرونده در دادگستری این اقدام صورت می‌گیرد.

به گفته وی در سه ماهه ابتدایی امسال سه هزار نفر به این سامانه مراجعه کردند و ۲۰ درصد از مراجعین به توافق و سازش رسیده‌اند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به مشکلات تردد معلولین در چهارراه آپادانا (در جوار اداره بهزیستی) تصریح کرد: ایستگاه بی‌آر‌تی این چهارراه مناسب سازی نشده و معلولین نمی‌توانند برای مراجعه به بهزیستی از اتوبوس استفاده کنند.

وی افزود: در سایر ایستگاه‌های بی‌آر‌تی سطح شهر نیز وضعیت به همین شکل است و استفاده از سایر اتوبوس‌ها نیز تقریبا غیر ممکن است.

فرشاد به هزینه های زیاد تاکسی برای معلولین اشاره و اظهارکرد: استفاده از سامانه تاکسی برای معلولین بسیار دشوار است به این دلیل که ‌آن‌ها مجبور به گرفتن تاکسی دربست یا آژانس هستند و هزینه‌های زیادی را در این خصوص باید بپردازند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از آژانس ها هم از جابه‌جایی معلولین خودداری می‌کنند.

مدیرکل اداره بهزیستی با بیان اینکه سرعت مناسب سازی شهر اصفهان کند است تاکید کرد: به طور کلی معلولین جهت تردد در سطح شهر با مشکلات زیادی روبه رو هستند و از اعضای شورای شهر و شهرداری درخواست داریم هرگونه مساعدتی می‌توانند در این خصوص انجام دهند.

سرویس خبر