toziht

مطالعه از نشانه های فرهیختگی است

دیدبان فردا_اصفهان

آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه‌ کتاب اصفهان با حضور علی یار محمدیان  مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی ، مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، محمدمهدی احمدی  مدیر کل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حسین سیستانی فرماندار ، حیدر قاسمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، قدرت الله نوروزی شهردار، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصفهان برگزار شد.

شهردار اصفهان در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان اظهار کرد: از جمله  ویژگی های این نمایشگاه حضور تعداد زیادی از ناشران کتاب و پویایی غرفه ها است .

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایشگاه کتاب تشریح کرد : عناوین مختلف کتاب در این نمایشگاه ارائه شده و همه اقشار جامعه می توانند کتاب‌های مورد نیاز خود را از نمایشگاه تهیه کنند و همچنین خدمات ویژه ای نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

نوروزی به مشکلات ناشران کتاب اشاره کرد و افزود: شرایط اقتصادی ناشران را با مشکلاتی مواجه کرده و از جمله اقداماتی که در نمایشگاه انجام شده ارائه بن تخفیف  به بازدیدکنندگان و خرید کتاب از ناشران بوده است.

همچنین در ادامه مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان اصفهان  به تنوع موضوعات در نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: بیش از ۹۰ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه ارائه شده است و بازدیدکنندگان از هر رشته و شاخه ای می توانند کتابهای مورد نیاز خود را تامین کنند.

انصاری  تعداد ناشران شرکت کننده و کتابفروشان اصفهانی در نمایشگاه را ۴۰ نفر اعلام و تصریح کرد: از سرتا سر کشور نیز ۴۷۰ ناشر در این نمایشگاه حضور دارند و بیشترین مشکل این ناشران بحث‌های حمایتی است که با سهولت بیشتری در نمایشگاه شرکت کنند.

در ادامه حجت الاسلام بلک یکی از نشانه های فرهیختگی هر جامعه ای را میزان مطالعه و آشنایی مردم آن جامعه با کتاب دانست و افزود: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه ها برخی از زیرساخت هاو نیاز های اولیه در این زمینه تامین شود

وی ایجاد کتابخانه در اماکن موقوفه را از جمله اقدامات انجام شده در اداره اوقاف و امور خیریه عنوان و تشریح کرد: بعضی از این فضاها تماماً به صورت کتابخانه ایجاد شده است و تعدادی  16 فقره زمین نیز به این امر اختصاص داده شده است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به آمادگی اداره اوقاف و امور خیریه  جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد وگفت : یکی از بهترین موقعیت ها وفضاها ایجاد کتابخانه های مشارکتی در بقاء متبرکه است .

سرویس خبر