toziht

ممنوعیت واردات ۱۵۰۰ قلم کالای غیر ضروری

اصفهان _ دیدبان فردا

آیین افتتاحیه  چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، علی یارمحمدیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ، ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دیگر مسئولان کشوری و استانی در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های استان اصفهان برگزار شد.

علی یارمحمدیان در حاشیه  نمایشگاه بین المللی صنعت گفت:  بیش از ۱۵۰ شرکت داخلی و نمایندگانی از ۷ کشور خارجی  در این نمایشگاه حضور دارند و آخرین توانمندی های خود را به مخاطبین ارائه میدهند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگانی از کشورهای چین ایتالیا چک و انگلیس در این نمایشگاه حضور دارند اظهار کرد : همچنین نمایندگانی از استانهای صنعتی کشور از جمله تهران مرکزی البرز آذربایجان شرقی خراسان رضوی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

 وی در ادامه افزود: تعداد  شرکت کنندگان در نمایشگاه امسال ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت معدن و تجارت به ممنوعیت واردات ۱۵۰۰ قلم کالای غیر ضروری اشاره و اظهار کرد:

این اقدام باعث شده است که تولید کنندگان داخلی بتوانند از ظرفیت اضافه ایجاد شده بهره مند شوند.

وی در خصوص  مشکلات ترخیص مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان از گمرک گفت : بسیاری از اختیارات در این حوزه به سازمان‌های استانی واگذار شده است و در حال حاضر تعداد اندکی از محصولات نیاز به اخذ  نظر وزارت خانه دارند.

زرندی در مورد مشکلات نقدینگی واحدهای صنعتی  افزود:  یکی از راه های حل این مشکل  استفاده از ظرفیت بازار سرمایه است و در همین راستا اقدامات موثری از جمله فرهنگ سازی و آموزش به واحدهای صنعتی انجام شده است.

گفتنی است چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت اصفهان از ساعت ۱۵ تا ۲۱ روزهای ششم تا نهم آذر در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل تاریخی شهرستان برپاست.

سرویس خبر