toziht

نمایشگاه بزرگ، بازگشت رونق اقتصادی

«کمک به توسعه اقتصادی شهر» اصلی‌ترین کلیدواژه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری اصفهان از پروژه در حال ساخت نمایشگاه بین‌المللی بزرگ اصفهان بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بازدید از این پروژه بزرگ اقتصادی با اشاره به اینکه نمایشگاه، زمینه‌ساز بازگشت رونق اقتصادی به کلانشهر اصفهان است، گفت: اصفهان به عنوان یکی از مراکز مهم و بزرگ اقتصادی کشور، نیازمند برخورداری از یک مجموعه نمایشگاهی مناسب برای ارائه تولیدات و خدمات شرکت‌های سراسر کشور بود.

وی افزود: اصفهان به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوب و وضعیت اقتصادی خاص، می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کشور در زمینه‌های مختلفی نظیر تجارت، صنعت و کشاورزی مطرح شود؛ بنابراین، بهره‌برداری از یک نمایشگاه استاندارد، بزرگ و مدرن می‌تواند جایگاه اصفهان را در این عرصه‌ها تثبیت کند.

وی با اشاره به اینکه روند پیشرفت فیزیکی نمایشگاه بین‌المللی بزرگ اصفهان در دو سال اخیر بسیار مطلوب بوده است، ادامه داد: امیدواریم هر چه زودتر شاهد بهره‌برداری از فاز یک این مجموعه بزرگ اقتصادی باشیم تا کمک شایانی به رونق اقتصادی بیشتر شهر اصفهان انجام شود.

معین ابراز امیدواری کرد با اجرای این پروژه، زمینه رونق کسب و کارها در اصفهان ایجاد شود تا شاهد توسعه اقتصادی این شهر باشیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان نیز در این بازدید، ویژگی آینده شهر اصفهان را نمایشگاه بین‌المللی بزرگ دانست و گفت: اکنون ویژگی بزرگ شهرهای توسعه یافته، رویدادهای نمایشگاهی آنها است و بنابراین، نمایشگاه بین‌المللی بزرگ، به مهمترین مشخصه شهر اصفهان تبدیل خواهد شد.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه پروژه نمایشگاه بین‌المللی بزرگ اصفهان، بستری برای توسعه همه جانبه این شهر خواهد بود، افزود: فضای در نظر گرفته شده برای این نمایشگاه، ۴۷ هکتار است که فاز نخست آن ۱۷ هکتار را شامل می‌شود؛ ضمن اینکه در طرح‌های توسعه‌ای امکان توسعه این پروژه به ۱۵۰ هکتار نیز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در براوردهای اولیه، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل پروژه نمایشگاه بین‌المللی بزرگ پیش‌بینی شده است، گفت: خوشبختانه با کاهش و صرفه‌جویی اصولی در هزینه‌های ساخت نمایشگاه بین‌المللی بزرگ، توانسته‌ایم شرایط مساعدی برای تکمیل، افتتاح و بهره‌برداری از آن در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم آوریم.

سرویس خبر