toziht

نمایشگاه رونق تولید در اصفهان

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از برگزاری «نمایشگاه رونق تولید ملی» با تاکید بر فرایندهای نهضت ساخت داخل و حمایت از تولیدات ملی خبر داد.

به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، علی یارمحمدیان با اشاره به اینکه این نمایشگاه طی روزهای بیست و ششم تا بیست و نهم شهریورماه در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل شهرستان برپا می‌شود، گفت: بیش از ۴۰ شرکت و مجموعه بزرگ صنعتی و تولیدی در چهار هزار مترمربع فضای نمایشگاهی حضور خواهند داشت و به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه اغلب شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، در استان‌های اصفهان و تهران و همچنین شهرستان کاشان فعالیت می‌کنند، افزود: این شرکت‌ها در حوزه‌های صنعتی، فولادی، داروسازی، کشاورزی، لاستیک‌سازی، فرآورده‌های نسوز، ساخت و تولید لوستر، تولید قطعات خودرو، صنایع دفاعی، اپتیک و دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند و از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولیدات داخلی به شمار می‌روند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، برگزاری نمایشگاه رونق تولید ملی را گامی در جهت تحقق شعار سال و حمایت از فعالان اقتصادی تولید کننده کالاهای داخلی دانست و تصریح کرد: شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی بزرگی مانند فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، گروه صنعتی مپنا، بهیار صنعت، زرین خودرو، داروسازی رها، داروسازی گیاهی نوشاد، صا ایران، فولاد اخگر، توسعه سپاهان، توزیع سپاهان، کاخلر، دنیای گیربکس، پرتیکان، فرآورده‌های نسوز و صنعت پویا در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در حاشیه این نمایشگاه جلسات، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های هم‌اندیشی با مسئولان و همایش رونق تولید ملی نیز برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این نمایشگاه، نمایش توانمندی‌های صنایع بزرگ، صنایع کوچک و شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار داده است که می‌تواند بسیار تاثیرگذار و موفقیت‌آمیز باشد.

یارمحمدیان با بیان اینکه نمایشگاه رونق تولید ملی در حالی برگزار می‌شود که یکی از عوامل ورشکستگی صنعت تولیدات داخلی در سال‌های گذشته، واردات بی‌رویه اجناس خارجی بوده که یا مشابه داخلی آنها وجود دارد و یا قیمت اندک آنان باعث می‌شود رغبتی در داخل برای تولید آن اجناس وجود نداشته باشد، ادامه داد: مهمترین راهبرد برای برون رفت از تنگناها، رونق تولید است و این موضوع، راهکاری به شمار می‌رود که صاحبنظران اقتصادی از سال‌های گذشته بر لزوم برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی آن تاکید ورزیده‌اند.

وی تاکید کرد: برگزاری نخستین نمایشگاه رونق تولید و تاکید بر نهضت ساخت داخل در آن، می‌تواند شرایطی را پدید آورد که فعالان اقتصادی، صنعتی و تولیدی کشور، رو در روی یکدیگر، با هم مذاکره کنند و وضعیت را بهبود بخشند.

سرویس خبر