toziht

نگرانی تولیدکنندگان از ورود کالا به ایران

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی،دندانپزشکی، آزمایشگاهی و خدمات وابسته و دومین نمایشگاه بین المللی دارو با حضور مسئولان کشوری،استانی و شهری برگزار شد.

بنا به اظهارات مدیر عامل شرکت های بین المللی استان اصفهان ؛ در این نمایشگاه تولیدکنندگان داروهای شیمیایی و گیاهی، و بیمارستان ها و مراکز آموزشی شرکت کردند که در بخش تجهیزات پزشکی ۱۰۰شرکت حضور دارند و متراژ زیر بنای کل این نمایشگاه ۸۵۰۰متر است.

وی گفت:تفاوت این نمایشگاه با دوره قبل در تلفیق تجهیزات پزشکی و دارویی است. که زمینه ی فعالیت نمایشگاه در تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات و دندانپزشکی، خدمات دارویی و داروسازی،خدمات توان بخشی سازمان ها و نهاد های مرتبط با پزشکی را شامل می شود.

علی یار محمدیان در خصوص حضور برندهای مطرح در نمایشگاه  افزود: برندهایی در نمایشگاه حضور دارند که آخرین توانمندی های خود را ارائه می دهند نظیر؛ سا ایران، سپاهان بهبود، پارس آزما، سازگر، پویندگان راه سعادت، کاو اندیش، اوحدی، تولیدی فرازمهر، و ایده سلامت.

وی در ادامه بیان کرد:  فردا کارگاه آموزشی با برچسب اصالت کالا که باحضور مدرسین اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و همچنین انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور در سالن نمایشگاه برگزار می شود.

معاون اقتصادی استان اصفهان در حاشیه نمایشگاه بیان کرد: خوشبختانه کیفیت کارهایی که در این نمایشگاه انجام شده در سطح خوبی است و ما توسیه کردیم که برای گسترش یافتن این حوضه باید بفکر صادرات در کشور های آسیایی باشیم همچنین جلسه ای که در افتتاحیه نمایشگاه برگزار شد بسیار مفید ومشکلات بخش تجهیزات پزشکی و دارویی مطرح شدند.

وی در خصوص وارد شدن تجهیزات پزشکی از خارج از کشور تصریح کرد: وارد شدن تجهیزات از خارج از کشور یک مسئله اقتصادی است ‌و با هر یک میلیارد دلار واردات ۵۰هزار فرصت شغلی را از دست میدهیم و باید در تلاش باشیم که تولید خود را افزایش دهیم.

حسن قاضی عسگر افزود: از سیاست گزاران خواهشمندیم تا یک زمینه رقابت سازنده ای را فراهم آورند البته نه اینکه به جای حمایت، تخصیص ارز ارزان قیمت داشته باشند.

گفتنی است علاقمندان به بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و خدمات وابسته  و دومین نمایشگاه بین المللی دارو می توانند از ساعت۱۵ تا ۲۱ روزهای ۲ تا ۵ بهمن ماه به محل برپایی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در پل شهرستان مراجعه کنند.

سرویس خبر