toziht

همکاری آموزگاران وپلیس در مقابله با آسیب های اجتماعی

در ادامه برنامه های هفته نیروی انتظامی، انعقاد تفاهم نامه همکاری بین نیروی انتظامی و دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با حضور جانشین فرماندهی انتظامی و هیات همراه در دانشگاه فرهنگیان در راستای ارتقای امنیت و استفاده از ظرفیت آموزگاران بویژه در مناطق دوردست صورت گرفت.

هرام عروف زاده، رئیس دانشگاه فرهنگیان در استقبال از حضور جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در دانشگاه فرهنگیان، بیان داشت: از اردیبهشت سال گذشته با حضور رهبر انقلاب در دانشگاه فرهنگیان، نوع انتظارات و مسیر اجرایی دانشگاه سخت تر و جدی تر شده و طبق فرموده مقام معظم رهبری، همه دستگاه ها ملزم در کمک به رشد و بالندگی دانشگاه هستند. وی گفت: تعامل با نیروی انتظامی می تواند به هم افزایی در این زمینه کمک کند و در مسیر مشترک این دو نهاد برای ارتقای امنیت، آموزگاران و نهاد آموزش و پرورش با توجه به جمعیت تحت پوشش نه تنها در حرفه خود بلکه در قالب نیروی انتظامی در مناطق دوردست می توانند ایفای نقش کنند. وی در ادامه افزود: استقرار آموزگاران در مدتی نسبتا طولانی در منطقه می تواند در جلب اعتماد و همکاری اهالی با آموزگاران برای همکاری با نیروی انتظامی موثر باشد. 

عروف زاده از ارائه طرح های خوب جانشین فرماندهی در مراکز تربیت معلم و ایجاد فضای مطلوبتر در جامعه خبر داد و اذعان داشت: وجود فضای آموزشی، علمی و پژوهشی این ظرفیت را برای دانشگاه فراهم می سازد تا ایده ها را عملی سازیم و نقاط مشترک ثمربخشی را به دانشجویان انتقال دهیم. وی افزود: زمینه تفاهم مشترک ما شناخت دانشجویان، اساتید و دیگر دست اندرکاران از مفاهیمی است که بخش های اجتناب ناپذیر جامعه هستند که موجب رشد آنها و تحقق جامعه ای مطلوب می گردد.

در این مراسم، سرهنگ حسین زاده با اشاره به ظرفیت های مشترکی که در هردو سازمان وجود دارد، گفت: می توان گام هایی را در حوزه امنیت برداشت. زیرا اگر مفهوم امنیت و آرامش برای دانش آموزان بخوبی تبیین شود، قطعا آنها هم پلیسی برای تامین امنیت خواهند بود. وی با بیان آنکه انسان ها زندگی خود را برمبنای تفکر به “آرامش در بهشت” پایه ریزی می کنند، امنیت و آرامش در جامعه را تولید اجتماعی حاصل از عملکرد نیروی انتظامی دانست و افزود: طبق قانون تشکیل نیروی انتظامی، ما حافظ امنیت هستیم و در پیکره اراده جمعی، معلم بهترین پازلی است که با شناخت بیشتر و کمک به دانش آموزان، می تواند در تصمیم گیری در این حوزه موثر باشد.

در خاتمه، تفاهم نامه همکاری بین رئیس دانشگاه فرهنگیان و جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان به امضای طرفین رسید.

سرویس خبر