toziht

ارتقای اقتصاد شهری با مشارکت بخش خصوصی

 

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان در نشست خبری خود، ارتقای اقتصاد شهری با نگاه ویژه به مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار با گذر از درآمدهای سنتی به درآمدهای نوین با تکیه بر مدیریت واحد و یکپارچه شهری را بیان کرد.

حمید شهبازی، در اشاره به عدم اجرای مدیریت واحد شهری و اینکه شهرداری‌ها نتوانسته‌اند نقش خود را درشهر بطور مطلوب ایفا کنند، لزوم تصویب طرح و لایحه مدیریت جامع و یکپارچه شهری برای خدمات بهترشهرداری به شهروندان را بیان کرد. او کاهش هزینه‌های نگهداری شهر را از مهم‌ترین تصمیمات مدیریت شهری دانست و گفت: جذب سرمایه گذار و همکاری با بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های مختلف در اولویت فعالیت‌های منطقه ۱۰ قرار دارد.

شهبازی با تاکید بر نگاه علمی به مدیریت شهری و اینکه استفاده از روش‌های سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد، مشارکت فعال و پویای شهروندان با تکیه بر روش ها و درآمدهای نوین را مطرح کرد.

حمید شهبازی از احداث کتابخانه و فرهنگسرا در ابتدای دشتستان خبر داد و گفت: علیرغم رشد جمعیت منطقه، با فقر سرانه مراکز فرهنگی و ورزشی مواجهیم. لذا، تسهیل شرایط زندگی مردم و ارائه عادلانه امکانات متعدد همواره مورد توجه منطقه ۱۰ بوده است که در سال جاری ۲۸ پروژه با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در بخش‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی بویژه در بخش های کمتر برخوردار تعریف شده است.

مدیرمنطقه ۱۰ شهرداری اصفهان از آغاز عملیات احداث خیابان مصلی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، ایستگاه آتش نشانی ظفر، ساماندهی پل آزادگان و خیابان امامزاده ابراهیم، احداث میدان خواجه عمید و ساماندهی پارک‌های محلی، تملک خیابان عسگریه دوم و انجام فاز دوم ساماندهی پارک لاله با اعتباری افزون بر ۶۵۰ میلیون تومان، احداث باغ بانوان و مرکز توانبخشی زنان، تعریف خطوط جدید اتوبوسرانی و توجه به کیفیت وسایل حمل و نقل خبر داد. وی با اشاره به ۲۵ پروژه مشارکتی فعال در سطح منطقه ۱۰، گسترش زمین‌ با کاربری کشاورزی داخل محدوده را فرصتی برای استفاده از این ظرفیت، ایجاد اشتغال و تغییر اقتصاد منطقه با تبدیل این زمین‌ها به گلخانه‌های تولید گیاهان دارویی دانست.

سرویس خبر