toziht

رضایت پلیس ازمردم


سرهنگ محمدی(رئیس پلیس راهور) در مصاحبه با خبرنگار دیدبان فردا باابرازرضایت از همکاری مردم به سوالات این رسانه در مورد اقدامات پلیس در این دو روز پاسخ داد.

۱-همکاری مردم در روزهای  12و۱۳فروردین چطور بوده است؟

همراهی وهمکاری مردم اصفهان در این روزها عالی بوده  و کاملا درست است که از اصفهان به نام پایتخت فرهنگ و تمدن یاد می کنند، مردم اصفهان نهایت همکاری را با ما داشته اند.

۲-دلیل شعاری که برای این دو روز دربرنامه کارتان قرار داده بودید چه چیزی بود؟

رزمایش بزرگ پلیس مقتدر-مردم بافرهنگ در روز های ۱۲و ۱۳ فروردین با تدابیرفرمانده محترم استان برگزار شد و منظور از این شعار این بود که پلیس برای سلامت مردم با کسی تعارف ندارد و با اقتدار ایستاده است و ماموریتش را در سطح مقدم مقابله با ویروس کرونا بدون هیچگونه ترسی از ویروس انجام می دهد و مردم با فرهنگ هم قسمت دوم شعار بوده که این نام شایسته مردم اصفهان بوده است.

۳-آیا شما فکرنمی کنید که این سبک مدیریت اگرپیش از این اجرایی میشد در کنترل ویروس تاثیر بیشتری

داشت ؟

جواب این سوال را باید دوستانمان در ستاد پاسخ دهندو ما نیز طابع و مجری عوامل ستاد هستیم و هر دستوری دهند ما همانکار را می کنیم و جالب بود، یکی از عوامل اجرایی ما که طرح زوج و فرد بود با رعایت ۹۰درصدی مردم روبه رو شد و مسئولین هم بهترین تصمیم هارا می گیرند و دیدید که ما به مردم اطلاع دادیم که ۱۲و ۱۳ فروردین بخاطر سلامت خودشان از منزل خارج نشوند که با درک بالا مردم گوش کردند.

۴-آیا احتمال دارد دوباره این روش اجرایی شود؟

اگر نیاز باشد و ستاد ملی مبارزه با کرونا در کشورو ستاد استانی مصوب کند ما مجری هستیم و اجرایی می کنیم و مطمئنا مردم هم بخاطر سلامت خودشان پای کار خواهند بود.

۵-چه تعداد خودرو در۱۳ فروردین جریمه و به پارکینگ انتقال داده شده اند؟

 خودرو های جریمه شده در سطح استان ۹۶۶مورد، خودروهای توقیف شده ۱۴۶ دستگاه و همچنین ۳۳ دستگاه موتور سیکلت نیز جریمه شده است.

در مجموع روز ۱۲و۱۳ فروردین که ما این رزمایش را برگزار کردیم، ۱۹۵ دستگاه خودرو توقیف شده اند، ۱۹۸۰خودرو جریمه و ۱۸۷۸خودرو نیزاز مبادی ورودی ها برگردانده شده اند.

۶-برخی افراد گله مند بوده اند که قبل از توقیف موتورسیکلت ها اطلاع رسانی نشده است ایا این اقدام مشکلی داشت؟

ما موتورسیکلت ها را بی دلیل توقیف نمی کنیم و کسی که تخلفی انجام دهد حتما پلیس برخورد خواهد کرد این قانون ازسالهای سال بوده است و نیازی به اطلاع رسانی ندارد و یکسری از تخلفات موتور سیکلت ها مثل تردد در عابر پیاده ، استفاده نکردن از کلاه ایمنی آن هم در صورت تکرار وسیله توقیف خواهد شد.

۷-موتور سیکلت های توقیف شده چه مدت در پارکینگ می مانند؟بستگی به تخلفات دارد..اگر تردد غیر مجاز باشد که در این دو روز همه تردد غیر مجاز بوده است بمدت یکماه ولی اگرتخلفات حادثه ساز بوده باشد به تناسب برابر مدت زمانی که قانون تعریف کرده تایین می شود.

و از حالا هم قرار است برخورد های جدی تری برای موتور سیکلت ها در نظرگرفته شود  به علت آسیب های زیادی که از سمت موتورسواران بوده است.