ویژه برنامه میلاد حضرت زهرا (س) در ۴۹بقعه شاخص اصفهان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری ویژه برنامه میلاد حضرت زهرا (س) در ۴۹بقعه شاخص اصفهان خبر داد.

به گزارش دیده بان فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام ولی الله روان با اشاره به جایگاه و شخصیت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: شخصیت این بانوی اسلام بسیار ویژه است  به گونه‌ای که وقتی جبرئیل از خدا می پرسد چه کسانی زیر کسا هستند می‌گوید فاطمه و خانواده او که امیر بیانگر جایگاه خاص این بانوی بزرگ در خلقت هستی است.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) نخ تسبیح گردان هستی است، ادامه داد: اگر فاطمه نبود هیچ چیز خلق نمی شد چرا که خداوند حضرت زهرا (س) را به عنوان دردانه هستی مد نظر قرار داده است و او را مادر ائمه دانسته و این بانو جایگاه ویژه‌ای در نظر ائمه داشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) و در بین بزرگان و علما و شخصیت‌ها خاص و ویژه است، افزود:  از این رو به مناسبت میلاد این بانوی گرامی، روز مادر نیز نامگذاری شده است و از این رو در توصیه هایی که از منابع دینی داریم  به احترام و توجه مادر سفارش شده است و بعد از آن سفارش به احترام پدر شده است.

وی با بیان اینکه مادران دارای مسئولیت‌هایی از جمله وضع حمل وتولد نوزاد، تربیت فرزندان و … دارند، گفت: از این رو مادران نیز در دین و جامعه دارای جایگاه ویژه‌ای هستند.

حجت الاسلام روان با بیان اینکه طبق برنامه‌های همه ساله امسال نیز به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) وروز مادر ویژه برنامههایی در امامزادگان استان اصفهان برگزار می‌شود، ادامه داد: از این رو برنامههای جشن، مداحی، مولودی خوانی، مسابقات فرهنگی و … در ۴۹ بقعه شاخص استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به مناسبت گرامی داشت مقام مادر در مراسمی ویژه از همکاران خانم ادارات اوقاف، و مادران و همسران همکاران نیز تجلیل خواهد شد.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

تکمیل ۵۰ درصدی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر خوانسار

جرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهر خوانسار ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. مدیر آبفای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *