toziht

پرداخت جرائم رانندگی بصورت قسطی

فرمانده انتظامی استان اصفهان درنشست خبری  گفت : در حوزه مبارزه با سرقت که متاسفانه به دلیل سهل انگاری بعضی از شهروندان افزایش نیز میابد توانسته ایم ۲۸ باند سرقت در سه ماهه سال جاری را کشف و منهدم نماییم.

در بخش مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز حدود ۶۰۰پرونده تشکلیل و ۷۰۰قاچاقچی کالا دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند و در این رابطه ۳۰۰ خودرو توقیف و از یک صد و هفتاد انبار مظنون به نگهداری کالای قاچاق نیز بازدید بعمل آمده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود : اجرای ۴مرحله طرح مبارزه با قاچاق و مواد سوختی با تمرکز بر جلو گیری از قاچاق مواد سوختی از مبدأ انجام پذیرفت که دستاوردهای خوبی نیز به همراه داشته است .

وی اجرای ۱۵۵مرحله ایست و بازرسی موقت در محورهای آلوده به قاچاق کالا و مواد مخدر در سه ماهه سال جاری  را یکی از دستاوردهای خوب ناجا استان اصفهان برشمرد و اظهار داشت : در مقایسه با سال گذشته کشفیات جرائم اقتصادی ۳۰۰%افزایش داشته که مبین تلاش و پیگیری پرسنل این نیرو میباشد.

معصوم بیگی افزود : در حوزه پلیس راهور طرح ظفر ۵ در دست اجراست که در این طرح تاکنون بالغ بر دو هزار خودروی متخلف بنا به دلائلی نظیر  دور ، دور و ایجاد مزاحمت برای مردم توقیف شده و در ارتباط با تخلفات حادثه ساز با قوت و شدت برخورد خواهیم کرد چرا که راننده متخلف در حوادث حادثه ساز علاوه بر جان خود جان سایرین را نیز با خطر مواجه خواهد کرد.

رئیس پلیس استان اصفهان ادامه داد :  تصادفات خسارتی تا سقف ۹ میلیون تومان به کروکی پلیس نیازی ندارد و در صورت توافق رانندگان مبنی بر مشخص بودن مقصر در این نوع  تصادفات نیازی به کروکی پلیس نیست.

وی با اعلام خبری مبنی بر اینکه خودروهای دارای یک میلیون جریمه و بالاتر  توقیف خواهند شد به طرح تقسیط کردن پرداخت جریمه نیز اشاره کرد و گفت  : برای مساعدت در پرداخت این امکان ایجاد شده که مالک خودرو میتواند اتومبیل خود را رفع توقیف نماید البته استثنایی نیز وجود دارد ، چنانکه شامل حال رانندگانی که امتیاز منفی ۳۰ و بالاتر از آن دارند و یا بنا به حکم قضایی توقیف شده اند و یا به دلیل استعمال مواد مخدر و روانگردان و مشروبات الکلی خودرو ایشان توقیف شده نخواهد شد.

وی بیان کرد : در فضای مجازی  با افزایش ۱۰۰ درصدی جرائم اینترانتی  مواجه هستیم  لذا در سه ماهه سال جاری با اجرای طرح ویژه ای که به اجرا در آمده است تونسته ایم اشراف بیشتری بوجود آوریم اما آنچه اساسی است هوشیاری و توجه بیشتر شهروندان که کاربران این فضا هستند را میطلبد.

سردار معصوم بیگی افزود : در خصوص خرید از فروشندگانی که کارت خوانهای سیار را مورد استفاده قرار میدهند باید مراقبت بیشتری را به عمل آورد چنانکه حتی المقدور نقد خرید کردیا در صورت استفاده از کارت از ارائه رمز آن به فروشنده خود داری نمود.

سرویس خبر