toziht

پل های اصفهان اصلاح و تعمیر می شود

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان از عملیات ترمیم و اصلاح پل های سطح شهر اصفهان خبر داد و گفت: اصلاح درزهای انبساطی و تعمیر پل های امام خمینی و وحید آغاز شده و در حال انجام است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایرج مظفر با اشاره به اینکه اصفهان به لحاظ ساخت و سازهای عمرانى سال هاى پربارى را پشت سرگذاشته است، اظهار کرد: با توجه به این موضوع، اهمیت نگهدارى و تعمیرات سازه های عمرانی نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است. در همین راستا معاونت عمران شهری شهردارى اصفهان با استفاده از نیروهای متخصص در اداره نگهداری و تعمیرات ابنیه فنی اقدام به پایش و نگهداری دوره ای ابنیه و سازه های احداث شده می کند.

وی در خصوص مشکلات مربوط به عملیات تعمیر و نگهداری ابنیه گفت: بزرگراه ها و شریان هاى شهر اصفهان، حیات شبانه روزى دارند. از  این رو انسداد یک پل “سواره رو” به منظور تعویض درزهاى انبساطی یا بازدید نئوپرن ها، حتى در ساعات پایانى شب نیز کار ساده اى نیست. اخذ مجوزهاى لازم از پلیس راهور نخستین گام اجرایى براى آغاز پروژه هاى تعمیر و نگهدارى پل ها است که زمان بر است. 

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در همین زمینه عملیات اصلاح و تعمیرات پل امام خمینی شهر اصفهان در حال انجام است، ادامه داد: با توجه به اینکه این پل در حدود ۸ سال پیش به بهره برداری رسیده است و معمولا پل ها در بازه زمانی ۸ تا ۱۰ ساله نیاز به تعمیر و بازنگری خواهند داشت از این رو عملیات اصلاح درزهای انبساطی این پل پس از پایش از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز شده و تا ۶ ماه آینده تکمیل می شود.

وی هزینه انجام این تعمیرات را در حدود ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: عملیات اصلاح درزهای انبساطی پل وحید نیز در آبان ماه سال جاری آغاز شده و در بازه زمانی یک ماهه تکمیل خواهد شد.

سرویس خبر