toziht

کارت زرد مجلس به وزیر دادگستری

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و مدیریت کسب و کار در اصفهان، در جمع خبرنگاران از کارت زرد مجلس به وزیر دادگستری بدلیل حذف آگهی های ثبتی روزنامه ها خبر داد.

حسن کامران، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بازدید ااز اولین نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و مدیریت کسب و کار از بی اعتمادی مردم نسبت به مسوولان ابراز تاسف کرد و گفت: احتمالا مردم به رسانه نیز بی اعتماد شده اند و تصور کنند که رسانه ها هم دروغ می گویند.

وی در پاسخ به گلایه خبرنگاران نسبت به عدم حضور مدیران ارشاد استان اصفهان در اولین نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و مدیریت کسب و کار و همراهی با رسانه ها، بیان داشت: ارشاد  اصفهان،  مستلزم نیرویی جوان و غبراق، است که بتواند تحول آفرین باشد.

حسن کامران در مورد حذف آگهی های ثبتی دادگستری از روزنامه ها بعنوان یک منبع درآمد و از طرفی مشکلات کاغذ که منجربه بیکاری کارکنان روزنامه ها شده است،  از اعطای کارت زرد مجلس به وزیر دادگستری خبر  داد و با ابراز گلایه  از صدا و سیما که پرسش او از وزیر در این مورد را سانسور کرده است، افزود: صدا و سیما، پرسش ما از وزیر در مورد علت حذف آگهی های ثبتی دادگستری از روزنامه ها با توجه به اینکه در قانون قید شده است را منعکس نکرد. وی در ادامه گفت: با اجرای این قانون، بیش از ۲هزار نفر از کارکنان روزنامه ها بیکار می شوند. کامران با اشاره به اینکه طبق قانون، ابلاغ از طریق روزنامه یا درب منزل فرد صورت می گیرد و بسیاری از روستاها و افراد در مناطقی دسترسی به سایت ها و اینترنت ندارند، توضیحات وزیر در این مورد را نادرست خواند و گفت: وزیر، کارت زرد از مجلس گرفت چون توجیهات او درست نبود. وی تاکید کرد: امیدواریم قوه قضائیه  قوانین را بدرستی اصلاح و اجرا کند.  کامران در رد بی قانونی، با توجه به صحبت امام خمینی(ره) که فرمودند: “قانون غلط بهتر از بی قانونی است”، خاطرنشان کرد: در یک روزنامه، یک یا چند خبرنگار، تحریریه، راننده و نیروی خدماتی فعالیت می کنند و حذف آگهی های ثبتی در این شرایط، قطعا آسیب پذیری بیشتری برای جامعه رسانه ای  و بیکاری ایجاد می کند. از طرفی، چون این مورد مربوط به وزیر دادگستری است، دولت نیز باید پیگیر اشتباه وزیر خود باشد.

نماینده مردم اصفهان در ادامه به خبرنگاران گفت: طبق شرح وظایف ارشاد باید آگهی ها از طریق ارشاد بطور منصفانه بین روزنامه ها توزیع شود.

سرویس خبر