toziht

کلنگ زنی طرح انتقال گاز در مناطق شرق اصفهان بزودی اجرا می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در نشست خود با اصحاب رسانه با اشاره به ۲۶ هزار کیلومتر گاز رسانی در سطح استان، عدم گاز رسانی  به برخی از روستاها را به دلایل برهم نخوردن طبیعت و حفظ محیط زیست، عدم صرفه اقتصادی، به هم خوردن زیستگاه جانوران و در نهایت صعب العبور بودن اعلام کرد.

مهندس علوی از گاز رسانی به  یک هزار و ۳۳۸ روستا در سطح استان اصفهان خبر داد و افزود:چهار شهر شرقی خور و بیابانک، انارک و جندق و ۲ روستای چوپانان و چاه ملک گاز ندارند که از ۲۱ مرداد کلنگ زنی طرح انتقال گاز در این مناطق آغاز می‌شود. وی خاطر نشان کرد: در منطقه شرق اصفهان نیز هزینه هر لوله گاز در درب منازل بیش از ۳۳ میلیون و ۵ برابر میانگین است.

وی با ابراز تاسف از مصرف بالای گاز در استان اصفهان با میانگین مصرف روزانه  گاز بیش از ۵۴ میلیون متر مکعب گاز، استفاده از تجهیزات مناسب مثل بخاری و اجاق گاز استاندارد در مصرف بهینه و صرفه جویی هزینه ها را توصیه نمود.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان بیان کرد: دو درصد اختلاف میان گاز رسانی و مصرف گاز دیده می‌شود که بخشی از آن طبیعی است اما نیم درصد آن مشخص نیست که در این حوزه نشت یابی می کنیم تا دلیل هدر رفت گاز را بدانیم. همچنین لوله‌های پلی اتیلن جایگزین لوله‌های فولادی قدیمی شده است که این لوله‌ها خاصیت انعطافی دارند و سال گذشته از طریق این خطوط ۲۰ میلیارد متر مکعب گاز انتقال داده شده که ۴۶ درصد صنعت، ۲۶ درصد خانگی، ۳ درصد خودرو، ۴ درصد تجاری و ۱۵ درصد در نیروگاه‌ها اضافه شده است. مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار داشت: تجهیزاتی که در شرکت گاز استان اصفهان استفاده می‌شود کمتر از تجهیزات کشورهای پیشرفته دنیا نیست، مخازن انتقال گاز استان نیز از بهترین استانداردهای دنیا برخوردار است و تجهیزات ما تقریبا بطور کامل در کشور تولید شده است.

وی در ادامه از تامین ۷ میلیارد متر مکعب گازبرای نیروگاهها خبرداد که حاصل آن، ۱۰۶ روز هوای پاک در اصفهان بود، امروز نیز شرایط پایداری را برای خودروهای دوگانه سوز داریم و در طول روز حدود ۲۰۰ هزار خودرو از سوخت گاز طبیعی بهره می‌برند. علوی با اشاره توسعه شبکه گازرسانی بعنوان نخستین وظیفه، انجام ساخت و سازهای جدید، توزیع ۱۷ هزار و ۵۰۰ علمک و ۱۶۷ کیلومتر شبکه گذاری و اضافه شدن ۱۳ هزار و ۷۳۴مشترک جدید در استان را مطرح کرد که اکنون بیش از ۱ میلیون و ۸۸۰ هزار مشترک از نعمت گاز بهره مند هستند.

سرویس خبر