toziht

راه اندازی کلینیک صنعت در اصفهان

سومین گردهمایی فعالان صنعت سنگ با حضور معاون معدنی وزارت صمت ،رییس اتاق بازرگانی و جمعی از فعالان این بخش درسالن همایش های بین المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این همایش با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی اصفهان جز اتاق های پیشتاز کشور است، اظهار کرد: اتاق بازرگانی اصفهان از حالت سنتی اتاق ها خارج شده و نیروهای جوان به آن ورود کرده اند و هم چنین کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق اصفهان اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

سرقینی با بیان اینکه مخالف سرسخت خام فروشی در بخش معدن هستم، گفت: با این حال نمی توانیم صادرات سنگ خام را به طور کامل در کشور قطع کنیم، چرا که نیاز کشور در برخی از سنگ ها بسیار کمتر از تولید آن است و مازاد تولید را باید صادر کنیم.

وی تاکید کرد: البته نباید بهترین سنگ های ایران را در خارج از کشور فراوری کنیم و سنگبر و صنعتگر ایرانی از بریدن این سنگ ها محروم شوند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص دستگاه ها و ماشین آلات قدیمی سنگ در کشور، گفت: برخی از صنعتگران ایرانی با هنر و ذوق و با همان ماشین آلات قدیمی خود حتی امروز صادرات دارند، البته طرح نوسازی صنایع ایرانی در دست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و صنعت سنگ نیز جز صنایع نیازمند به نوسازی است.

سیدعبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز از راه اندازی کلینیک صنعت با همکاری مجموعه های دانشگاهی خبر داد و گفت: در این کلینیک به چالش های کارخانجات و واحدهای تولیدی پرداخته و به آنها مشاوره می دهیم و بعد از به نتیجه رسیدن این بخش ها، هزینه های انجام شده را از واحدها پس می گیریم.