toziht

یازدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در اصفهان

در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در اصفهان،  که با حضور مدیران استانی و کشوری در این عرصه برگزار گردید، افزایش ظرفیت تولید برای جذب بازارهای صادراتی، بومی سازی تجهیزات و فرآیند تولید بعنوان ارکان چشم انداز توسعه این صنعت در کشور تبیین شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته با اشاره به حضور ۱۲۰ شرکت فعال در زمینه تولید فولاد و ریخته گری  در نمایشگاه، حضور بزرگترین و اولین تولیدکننده فولاد در خاورمیانه و شرکت های دیگر از سراسر کشور را حاکی از اهمیت نمایشگاه دانست و افزود: علیرغم تحریم ها و فشار اقتصادی که به کشور تحمیل شده، عزم خود را برای توسعه کشور جزم کرده ایم.  علی یارمحمدیان گفت: گرچه برگزاری نمایشگاه بویژه در شرایط فعلی دشوار است. یارمحمدیان درمورد پروژه بزرگ نمایشگاه جدید اصفهان، ابراز امیدواری کرد: نمایشگاه بعدی بعنوان بهترین نمایشگاه فولاد خاورمیانه، در محل نمایشگاه جدید اصفهان برگزار خواهد شد.

منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین فولاد کشور در استان اصفهان تولید می شود و از نظر بومی سازی، تنوع و کیفیت، رتبه نخست را دارد، از توسعه تولید ریل، تولید و طراحی تسمه های ۲۲۰و ۳۵۰میلیمتر و انواع ورق ها خبر داد و اظهار کرد: اکنون با ۲۶ میلیون تن به ظرفیت واقعی خود رسیده ایم و در هیچ صنعتی به این میزان رشد نداشته ایم. وی گفت: ذوب آهن بیش از ۸۰درصد از تولیدات مورد نیازش را در کارگاه های خود می سازد و تولید تکنولوژی تولید و بومی سازی تولید از اهداف ما هست.

در ادامه، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: از مرز تولید ۱۱۰ میلیون تن فولاد خام عبور کرده ایم و تصمیم گرفته ایم که از رویکرد یک تولید کننده صرف خارج شویم و بزودی رویکرد ما بعنوان یک تکنولوژی در دنیا معرفی می گردد. حمیرضا عظیمیان با اشاره به  اینکه دهمین تولیدکننده فولاد در سطح جهان هستیم، در صدر قرارگرفتن منوط به افزایش تناژ و تنوع محصولات را ناکافی دانست و افزود: طراحی جدید این صنعت و بومی سازی دانش تولید مدنظر است. وی تصریح کرد: از بومی سازی تجهیزات برای بومی سازی فرایند گام برمیداریم. وی یادآور شد: نابسامانی در چرخه تولید باید اصلاح شود و نباید در نحوه ارتباط با دستگاه های اجرایی دغدغه داشته باشیم. به گفته عظیمیان، ۴ تن واردات لوله های فولادی داشتیم که فعلا به ۸۰۰ تن کاهش یافته، ضمن آنکه به تولید لوله های گاز ترش پرداخته ایم.

سرویس خبر