۷۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در بقاع متبرکه استان اصفهان اجرا شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ۷۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در بقاع متبرکه استان اصفهان طی ۱۰ ماه امسال اجرایی شده است.

به گزارش دیده بان فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام محمدحسین بلک با اشاره به آمار ۱۰ ماهه اقدامات اوقاف وامور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: در این بازه زمانی چندین شاخص مهم از جمله سند دار شدن موقوفات را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: موظفی صدور اسناد مالکیتی استان اصفهان در سال جاری دو هزار مورد بوده است که با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان بخش قابل توجهی از آن محقق شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه در سال جاری دریافت اسناد مالکیتی برای موقوفات تاریخی در استان مورد توجه بوده است، ابراز داشت: در این بین انجام اقدامات مورد نیاز برای موقوفه مسجد جامع اصفهان از جمله این اقدامات بوده است.

وی با بیان اینکه انجام عملیات‌‌های عمرانی در بقاع متبرکه استان اصفهان از دیگر برنامه های سال جاری بوده است، تصریح کرد: تا پایان ماه‌های پایانی سال با توجه به محدودیت‌های کرونایی پروژه‌های عمرانی در این اماکن متبرکه انجام شد که برای این امر حدود ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

حجت الاسلام بلک افزود: حدود ۳۰۰ میلیارد ریال از این اعتبارات توسط ادارات اوقاف و بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال نیز کمک مردم بوده است. 

وی با اشاره به اینکه در زمینه سرمایه‌گذاری نیز اقدامات خوبی در موقوفات و اماکن متبرکه استان اصفهان انجام شده و به ثمر نشسته است، تصریح کرد: در این زمینه در سال جاری در بخش نیروگاه های خورشیدی اقدامات خوبی را شاهد بودیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به موافقت‌های سازمان اوقاف با پروژه راهاندازی پمپ بنزین در موقوفات استان اصفهان گفت: همچنین پروژه عمرانی تجاری و اداری را در سطح شهر اصفهان در خیابان بزرگمهر داریم که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

تکمیل ۵۰ درصدی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر خوانسار

جرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهر خوانسار ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. مدیر آبفای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *