toziht

لوازم خانگی بحران اقتصادی را شکست داد

بر اساس گزارش پایگاه خبری دیدبان فردا، بیست و دومین نمایشگاه صنعت لوازم خانگی در نمایشگاه بین المللی اصفهان با حضورمسوولین افتتاح گردید.
درحاشیه این نمایشگاه
خبرنگار ما یک گفتگوی اختصاصی با داشتن از مسوولیتی انجام داد که در ذیل به آن میپردازیم.
گفتگو باکورش محمدی عضو شورای شهر .
🔹️نظرتون راجع به نمایشگاه چیست؟

🔸با وجود شرایط اقتصادی امروز دنیا و کشور و تورم و مباحث ارزی ؛همت والا و ارزشمند تولیدکنندگان قابل تقدیر است و ما امروز شاهد خودکفایی در کشور هستیم و استقبال مردم و تولیدکنندگان با توجه به مشکلات اقتصادی به خوبی نشان دهنده ی این هست که مردم امید و نشاط به زندگی دارند و این جای شکرگزاری دارد ما شاکریم که اگر چه اقتصاد مشکلات ارزی دارد ولی با همت و مشارکت والای مردم سرپا ایستاده و افق بلندی را برای خودش تعریف کرده و حضور مردم امید به اینده را نشان می‌دهد.
🔹با توجه به نوسان و تغییرات قیمت اجناس در بازار چه اقداماتی باید انجام داد؟
🔸مدیریت ارز و ارزش پولی کشور مربوط به بانک مرکزی و حوزه ی اقتصاد است که نیاز به اصلاح و مدیریت سطح کلان دارد و حتی نیاز به اصلاح ساختاری دارد .
اینکه دلار چهار برابر میشود احساس ناامنی برای اقتصاد به وجود میاورد و باید حس امنیت برای اقتصاد به وجود بیاید تا توانمندیها را شاهد باشیم.
🔹️بنظر شما نوسان روزانه قیمت لوازم خانگی چه دلیلی میتواند داشته باشد؟
🔸به نظر من مشکل ساختاری حوزه ی اقتصاد کشور و توزیع و بحث کنترل بازاریابی باعث شده تا این مشکلات بوجود بیایدوحل آن بدست مدیران کلان اقتصادی است.
گفتگو با یارمحمدیان مدیر عامل نمایشگاه بین المللی اصفهان .
🔹وضعیت پیشرفت ساخت نمایشگاه جدید چگونه است ؟
🔸 خدارو شاکریم که نمایشگاه روز به روز پیشرفت چشمگیری داشته و دارد ، در ابتدای کار که این پروژه تحویل من داده شد حدود ۲۵ میلیارد بدهی داشت و برای راه اندازی پروژه ها به علت عدم پرداخت بدهی نمی توانستیم کاری انجام بدهیم و شرکت شرایط سختی را داشت ولی با همت همکاران و شهرداری . بدهی ها پرداخت شد و عرضه سرمایه ای شرکت نمایشگاه تحقق یافت و الان پروژه در حال پیشرفت خوبی هست.
در حال حاضر ۱۵ جبهه ی کاری در نمایشگاه در حال فعالیت هستند.
🔹️آیا در حال حاضر با مشکلات مالی مواجه هستید؟
🔸مشکلات مالی همیشه وجود داشته و دارد ولی سعی ما بر این هست که بر این مشکلات غلبه کنیم چرا که اقتصاد ما در حال رکود است و شهرداری هم نقدینگی لازم را ندارد لذا ما مجبوریم برای برای تامین نقدینگی پروژه تلاش کرده و در حال حاضر با همکاری شهرداری هیچ بدهی خاصی نداریم و همواره در حال پیگیری مسائل حقوقی و اداری هستیم و نویدی که برای همشهریان داریم اینستکه سرعت بسیار خوبی در اجرای پروژه داریم.
🔹آیا زمان افتتاح پروژه مشخص هست؟
🔸 نمی تونیم زمان مشخصی را بیان کنیم چرا که سیستم گرمایشی و سرمایشی پروژه هزینه سنگینی دارد و باید مناقصه به اجرا گذاشت و اینکه تا یک پیمانکارمعتبر عهده دار اجرا بشود.
🔹️نتیجه ی اختلافات شهرداری ، نمایشگاه و اتاق بازرگانی بر سر ۴۹ درصد یا ۵۰ درصد چه شد؟
🔸ما شرکت سهامی هستیم متشکل از ۵ عضو
که نمایندگان اتاق بازرگانی و شهرداری در این هییت مدیره قرار دارند وما طبق قانون تجارت فعالیت میکنیم و هر موضوعی در هیئت مدیره تصویب میشود و اختلافی وجود ندارد چرا که نمایندگان هر سه سازمان وجود دارند و همیشه همراه بوده و هستیم.
🔹با توجه به پر بار بودن نمایشگاه و استقبال پرشکوه مردم از نمایشگاه دیدگاهتان نسبت به نمایشگاه چیست؟
🔸برگزاری این نمایشگاه در شرایط عادی نبوده چرا که با بحران اقتصادی و نوسان قیمتها مواجه هستیم باید برگزاری این نمایشگاه را در شرایط بحران و جنگ اقتصادی درنظر بگیریم و لازم است همین جا تشکر کنم از همکاران و فعالان اقتصادی که در برگزاری این نمایشگاه ما را یاری رساندند .
در حال حاضر این نمایشگاه در عرصه ی ۸۵۰۰ متر میباشد که ۸۲ شرکت و برند از استانهای اصفهان ، تهران، تبریز، مشهد درآن حضوردارند
🔹از نظر اقتصادی و نواسان قیمت در بازار ، یک ناامیدی در بازدیدکنندگان و تولیدکنندگان کارخانه دار وجود داشت ، به نظرتان چه راهکاری میتوان اجرا کرد؟
🔸دلیل این نواسان تلاطم ارزی و عدم ثبات در قیمت ارز هست و برخی از فروشندگان در حال حاضر فروشی انجام نمیدهند تا بتوانند در زمان ثبات قیمت با اطمینان خاطر بیشتری اجناس خود را بفروشند ، و امیدواریم که ثبات ارزی به وجود بیاید و دولت باید این ثبات را برای مردم و تولیدکنندگان ایجاد کند تا با ثبات ارزی آرامش در جامعه و بازار به وجود بیاید.