toziht

اصفهان میزبان مسافران نوروزی

به گزارش پایگاه خبری دیدبان فردا،صبح امروز سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷  نشست خبری “ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان”با حضور مهندس امیری معاون خدمات شهرداری و مهندس حجتی مدیر کل رسانه و ارتباطات شهرداری اصفهان برگزار گردید.

حسین امیری در خصوص فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان اظهار کرد: فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان از سه ماه پیش آغاز شد تا توزیع سفر و گردشگری در شهر برای استفاده حداکثری از ظرفیت های طبیعی، تاریخی و تفریحی اصفهان فراهم شود.
وی ادامه داد: با دستور شهردار اصفهان امسال رویکرد ما در اجرای برنامه های ویژه مسافران نوروزی در ستاد اجرایی خدمات سفرُ ایجاد نشاط، امید و شادمانی است. شهرداری به عنوان متولی و هماهنگ کننده ستاد علاوه بر انجام وظایف خود در قبال مسافران، زمینه ساز رونق اقتصادی برای شهروندان نیز خواهد بود.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان افزود: همکاران ما در شهرداری از یک ماه فعالیت خود برای آماده سازی بخش های مختلف مرتبط با سفرهای نوروزی را آغاز کرده اند که نتایج آن در روزهای آینده در شهر متجلی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای اطلاع رسانی خدمات ستاد سفر و تامین ایمنی مسافران و شهروندان از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم، گفت: ساختار ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان متشکل از ۱۰ کمیته در ستاد مرکزی و ۱۵ کمیته در مناطق مختلف شهر است.
امیری با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ جلسه در ستاد مرکزی تشکیل و هماهنگی با سازمان های متولی مسافرت های نوروزی انجام شده است. همچنین با شهرداری های غرب، شرق و شمال شهر اصفهان نیز هماهنگی لازم برای استقرار و اسکان مسافران صورت گرفته است.
وی ادامه داد: کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان متشکل از؛ اسکان و اصناف، ایمنی و حوادث، اطلاع رسانی و روابط عمومی و سخنگوی ستاد، قضایی و انتظامی، بازرسی و رسیدگی به شکایات، امنیت و حراست، منابع انسانی، فرهنگی – تفریحی و گردشگری، حمل و نقل و ترافیک و کمیته پشتیبانی و تدارکات است و ۱۵ کمیته نیز در مناطق با مسئولیت شهرداران مناطق فعالیت می کند.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: پنج ستاد هدایت و اسکان در محورهای ورودی شهر اصفهان تشکیل شده که در آزادراه معلم (شمال) با مسئولیت شهرداری منطقه ۱۲، بلوار آزادگان (شمال غرب) با مسئولیت منطقه ۲، محور جنوب با مسئولیت شهرداری منطقه شش، محور غرب با مسئولیت منطقه ۹، ورودی روستای تیران چی (محور نجف آباد به اصفهان) و محور شرق (بلوار امام رضا) با مسئولیت منطقه ۱۵ مستقر خواهند شد.
وی با بیان اینکه در محور جنوب شهر اصفهان نیز هماهنگی لازم با شهرداری بهارستان برای هدایت و اسکان مسافران نوروزی انجام شده است، اظهار کرد: سال گذشته از ۲۸ اسفندماه ۹۶ تا ۱۳ فروردین ۹۷ یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر در شهر اصفهان اسکان یافتند که ۳۳ درصد در مراکز آموزشی، ۳۷ درصد در منازل استیجاری، ۱۲ درصد در کمپ فدک، حدود ۵ درصد در هتل ها و مهمانپذیرها و ۳ درصد در فرهنگسراها و سالن های ورزشی شهر اصفهان مستقر شدند.

🔹️برنامه های اجرایی جهت اسکان مسافران :

🔸️مسافران اصفهان قبل از رسیدن به شهر محل اسکان خود را رزرو می کنند.

🔸️یک هزار برنامه فرهنگی و تفریحی در نوروز اجرا می شود.

🔸️استقرار خودروهای امدادی در ستادهای اسکان مسافران