toziht

۴۷۰ناشر درشهرفرهنگ

دیدبان فردا_اصفهان

آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه‌ کتاب اصفهان با حضور علی یار محمدیان  مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی ، مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، محمدمهدی احمدی  مدیر کل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حسین سیستانی فرماندار ، حیدر قاسمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، قدرت الله نوروزی شهردار، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصفهان برگزار شد.

علی یارمحمدیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان اصفهان گفت :در این نمایشگاه بیش از ۴۷۰ ناشر در سراسر کشور شرکت کرده اند و بیش از ۹۷ هزار  عنوان کتاب در زمینه های فرهنگی سیاسی تاریخی آموزشی در معرض دید مخاطبین قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید داشته اند گفت : میزان فروش کتاب در نمایشگاه سال گذشته ۶ میلیارد تومان بوده است

یارمحمدیان از ارائه بن خرید کتاب به شهروندان خبر داد و افزود: شهروندان برای تهیه بن خرید می‌توانند به غرفه بانک شهر در سالن اول نمایشگاه مراجعه کنند و همچنین تسهیلات ویژه ای نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است

وی ادامه داد: شهروندان جهت دریافت این تسهیلات کارت ملی خود و دانشجویان نیز کارت دانشجوی و کارت ملی خود را در زمان بازدید از نمایشگاه به همراه داشته باشند.

وی در ادامه گفت : افراد کتابخوان افرادی خلاق ، متفکر و بردبار هستند که از گرفتن تصمیمات هیجانی ،احساسی و غلط دوری می کند .

یار محمدیان با بیان اینکه  افزایش سرانه مطالعه باعث توسعه فرهنگی می شود اضهار کرد: توسعه فرهنگی باعث توسعه همه جانبه کشور خواهد شد و امیدواریم که این نمایشگاه بتواند سرانه مطالعه افراد را افزایش دهد .

وی  تاکید کرد :باید متولیان فرهنگی و مسئولین مدیریت شهری با یکدیگر در انجام فعالیت های تبلیغاتی جهت ایجاد فرهنگ مطالعه در مترو و اتوبوس با هم همکاری کنند .

گفتنی است علاقمندان به بازدید از نمایشگاه کتاب اصفهان می توانند از تاریخ ۱۸ الی ۲۳ آبان ماه ۹ صبح تا ۸ شب به پل شهرستان محل دائمی نمایشگاههای استان اصفهان مراجعه کنند.

سرویس خبر