آغاز مانور بزرگ مروجین فرهنگ مصرف بهینه آب در اصفهان

مانور بزرگ مروجین فرهنگ مصرف بهینه آب با رمز یا ثامن الحج به طور هم زمان در ۹۸ شهر و حدود هزار روستا در استان اصفهان آغاز شد.

در این مانور که تا پایان فصل گرما ادامه دارد، ۳۰۰ نفر از بسیجیان و مروجین مصرف بهینه آب با حضور در مکان های مختلف و پرتردد در سطح شهرها و روستاهای استان اصفهان مردم را با روش های مصرف درست آب آشنا می کنند.

در مراسم آغاز این مانور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در حال حاضر با کمبود۳ هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آب شرب مواجه هستیم و پیش بینی می کنیم در روزهای گرم سال این رقم به ۴۳۰۰ لیتر در ثانیه برسد.

  هاشم امینی مصرف بهینه آب را در گذر از بحران کم آبی بسیار موثر دانست و بیان داشت: هم اکنون مصرف سرانه آب در اصفهان ۱۵۷ لیتر در شبانه روز  است و اگر مردم ۱۵ لیتر در مصرف آب صرفه جویی کنند گذر از تنش آبی میسر می شود.

   مدیرعامل آبفای استان اصفهان به برخی از راه های مصرف درست آب اشاره کرد و اظهار داشت: پرهیز از شستن حیاط و خودرو با آب شرب، استفاده از سایبان برای کولر و جلوگیری از نشت آب در تاسیسات آبی از مواردی است که تاثیر به سزایی در مصرف بهینه آب دارد.

امینی با بیان این که استان اصفهان  امسال در ۵۳ سال گذشته کمترین  میزان بارندگی را داشته تصریح کرد: گروه های مروجین مصرف بهینه آب برای گذر از تنش آبی در اصفهان، همه روزه مردم را با مفاهیم مصرف بهینه آب آشنا می کنند و این رویکرد تا نهادینه شدن مصرف درست آب در جامعه همچنان ادامه دارد.  

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

استقبال پرشور بانوان منطقه جرقویه از پویش حامیان آب

بیش از ۱۲۰۰ نفر از مادران و دختران منطقه جرقویه در پویش حامیان آب ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *