toziht

“مدیریت جهادی، سر لوحه ی فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان”

به گزارش پایگاه خبری دیده بان فردا ، گردهمایی سالانه اتاق بازرگانی روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ برگزار گردید.

در این گردهمایی سهل آبادی اظهار داشت :حضور جوانان فعال در صادرات کشور از همت و تلاشهای شما عزیزان است، اگر صدای مردم اصفهان را از این ترییونها به گوش مسئولین رساندیم به همت شما بوده است، به گوش رساندن مشکلات صنعت در بین ائمه جماعات به همت بِرَند و شما بوده هست.
حضور همه ی عزیزان را گرامی میدارم، دوره ی هشتم به پایان رسید و من از حضور همه ی شما در انتخابات دوره ی نهم تشکر و قدردانی میکنم چرا که این حضور در کشور بی نظیر بود.
وی افزود: بحث های زیادی بوده که کارتهای بی حساب و کتاب جهت عضویت به افراد داده شده و …ولی اصل این بوده و هست که اتاق برای همه هست، برای کسانی که علاقه دارند به فعالیت اقتصادی ، کارهای تولیدی ، صادرات و واردات و همه ی کسانی که به نجات کشور فکر می کنند ،همه ی دلاوران که با دست بردن در شناسنامه ی خود اذن پدر را برای رفتن به جنگ و جبهه می گرفتند و کسی غم معترض این امر نمی شد و حال اینکه در جنگ اقتصادی امروز معترض فعالیتها میشویم؟؟؟ همه ی علاقمندان میتوانند فعالیت کنند، از نمونه های کشوری باشند و افتخار آفرین اصفهان باشند.
امید دارم که همه ی عزیزان در زیر پرچم انقلاب اسلامی و به اقتدار این نظام و قوت مملکت این مسیر را ادامه دهیم و سرما یه های داده شده که توسط خون جوانان وطن به دست آمده احترام بگذاریم و با تلاش و همت در پیشرفت آن کوشا باشیم.
بانوان اصفهان اتاق اصفهان را دومین اتاق دنیا به ثبت رساندند ، و در این چهار سال توانستیم قسمتی از رسالت خود را به انجام برسانیم و تشکر و قدردانی میکنم از همه ی عزیزان در دوره هشتم که واقعا همت و تلاش کردند.
در این دوره ۱۵ نفر انتخاب شدند که ۷ نفر از اعضای قبلی اتاق هستند و این باعث دلگرمی هست و خوشحالم که با شناختی که نسبت به بنده داشتید و انتخاب نمودید چهارسال دیگر خدمتگذار می باشم.
سه اصل مهمی که این ۱۵ نفر باید به آن توجه داشته باشند مساله آب، راه آهن سریع السیر اصفهان و تهران ، تسهیل در ورود صادرات و واردات می باشد و میتوانیم باز با صدای بلند بگوئیم “اگر کم آبی در اصفهان وجود دارد قهر طبیعت نیست ، قهر دولت است” و این حق اصفهان و مردم اصفهان نیست.
مطالبه گری ما برای اعاده ی حق و حقوق مردم اصفهان ادامه خواهد داشت و بر آن هستیم تا کار را با جدیت بیشتر و کیفیت بهتر ادامه دهیم و امیدواریم سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.
در ادامه ی این برنامه مسعود گلشیرازی گفت: چهل سالگی انقلاب را جشن گرفتیم ، و این چهل ساله حکایت از این دارد که گرچه در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و در انقلاب خودمان اقبالی داشتیم ، اما در حوزه ی اقتصادی نیاز به بازنگری جدی داریم چنانچه مقام معظم رهبری چندین سال تاکید میکنند بر اینکه اقتصاد خصوصی مورد توجه قرار بگیرد و سهم دولت از اقتصاد باید کاهش پیدا کند.
با توجه به گام دوم انقلاب که همین چند روزه از طرف مقام معظم رهبری صادر شد بسیار تامل برانگیز هست ، برای جامعه ای که می خواهد گام دوم فعالیتهای خودش را شروع کند.
امروز در جمع جوانان شورای اتاق چند سوال مطرح کردم که این سوالها را در همین جا نیز مطرح می کنم ، اول اینکه ما به عنوانه فعالین اقتصادی چند درصدمون بیانه ی گام دوم انقلاب را مطالعه کردیم؟ موافق یا مخالف فرقی ندارد!!
ولی این بیانیه نشانه ای از یک عملیاتی دارد ، از آنچه باید اتفاق بیفتد.
اگر ما بخواهیم اقبال داشته باشیم باید تک تک این کلمات را خوب بخوانیم ، خوب بیندیشیم و ببینیم که در جهت تحقق مبانی زعیم که در این بیانیه مطرح شده چه باید کرد؟
عوامل مهم مطرح شده بحث “مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل ما می توانیم” می باشد که عامل عزت و سربلندی و پیشرفت ایران است.
ما باید امید به آینده داشته باشیم و اینکه اقتصاد یک نقطه ی کلیدی تعلیم کننده می باشد و نقش مردم و جوانان بعنوان سرمایه ی تحقق این برنامه می باشد.
امیدوارم که ما بتوانیم در کنار سه قوای دولت ، مجلس و قوه ی قضائیه با یک درک صحیح و جامع از اینکه امروز در جنگ اقتصادی هستیم و اگر بخواهیم بر این چالشها فائق بیایم هیچ راهی نداریم مگر اینکه اقتصاد خصوصی را به معنای واقعی در مملکت اجرا کنیم. همچنین اتکا کنیم به جوانان تحصیلکرده که میتوانند بعنوان مبانی پیشرفت و توسعه در بخش اقتصاد نقش آفرین باشند ، بنابراین در اتاق بازرگانی باید تغییر روش بدهیم و با یک برنامه ریزی صحیح با در نظر گرفتن شاخصهای محیط کسب و کار بعنوان بازوی مبنا عمل کنیم.
همواره نیاز به تغییر و رشد و تکامل داریم تا به رشد و توسعه ی مطلوب دست پیدا کنیم و هم اکنون نیز باید دست در دست هم گذاریم تا شرایطی را مهیا کنیم که این شاخصها را بهبود ببخشیم، ما قدردان زحمات عزیزان در دوره ی هشتم هستیم و تلاششان را پاس میداریم.
در پایان امیدوارم که امروزه دولت این اصل را گام به گام پیش ببرد. و ما از فرصتهای پیش رو در جهت پیشبرد اهداف و خدمت به خلق استفاده ببریم.