امنیت مردم خط قرمز پلیس در چهارشنبه سوری

به گزارش پایگاه خبری دیدبان فردا ، امروز اخرین نشست خبری نیروی انتظامی استان اصفهان با اصحاب رسانه به جهت ارائه گزارش عملکرد نیمه دوم و پایان سال برگزار گردید.

سردارمهدی معصوم بیگی اظهارداشت: هر فردی که در چهارشنبه آخر سال موجبات خطر، تهدید و تشویش مردم را فراهم کند تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت و خودرو و موتور سیکلت های متخلفان نیز تا همان زمان توقیف خواهد شد. 

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون ۲۱۷ هزار عدد انواع مواد محترقه پرخطر و کم خطر در استان کشف شده است افزود: در این راستا ۲۵ نفر نیز دستگیر شده اند ، همچنین به مصدوم شدن چهار نفر در استان به دلیل استفاده از مواد محترقه اشاره کرد و گفت: عمده ناحیه مصدومیت ها از سر و صورت و چشم گزارش شده است.

رییس پلیس استان اصفهان گفت: طرح آرامش بهاری با شعار ‘نشاط بهاری و نظم و قانونمداری’ با حضور ۶۰۰ تیم پلیس در استان، امنیت مسافران نوروزی را تامین می کند و همچنین گفت: این طرح در قالب ۲ محور شامل مدیریت حوزه ترافیک و پیشگیری از جرم و سرقت از ۲۴ اسفند در استان آغاز می شود.

سردار معصوم بیگی افزود: با توجه به پیش بینی صورت گرفته مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته به دلیل بازگشایی زاینده رود، نیروهای بیشتری از مرکز کشور به استان گردشگری اصفهان اعزام می شوند، بر این اساس پلیس با اشراف کامل مسائل مربوط به حوزه ترافیکی درون و برون شهری و همچنین پیشگیری از وقوع جرم و سرقت را در ایام نوروز کنترل و مدیریت می کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به مسافران توصیه کرد که سفرهای خود را با هدف و شعار ‘مسافر مسوول، سفر لذت بخش’ آغاز کنند تا با خاطری ایمن به همراه خانواده خود ایام زیبای بهار را سپری کنند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به آمار بالای تصادفات فوتی در استان گفت: ماهانه حدود ۹۱ نفر به اندازه سقوط یک هواپیمای مسافربری و روزانه سه نفر بر اثر حوادث ترافیکی در جاده های درون و برون شهری جان باختند.

وی پرحادثه ‌ترین جاده در استان اصفهان را آزاد راه کاشان عنوان کرد و گفت: در این راستا با همکاری پلیس، استانداری، راهداری و فرمانداری های مرتبط به دنبال برقراری محور ایمن در این جاده هستیم که به این منظور ۲۰ ایستگاه توقف و استراحت برای رانندگان در این مسیر ایجاد می شود.

سردار معصوم بیگی همچنین جاده های میمه – دلیجان و آزاد راه نطنز – بادرود را از دیگر مسیرهای پرحادثه و تصادف خیز استان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس بررسی های صورت گرفته ۱۴ درصد تصادفات در آزاد راه، ۲۶ درصد بزرگراه و ۲۸ درصد در راه های اصلی صورت گرفته و همچنین ۵۶ درصد تصادفات در جاده در روز و ۴۴ درصد در شب رخ داده است.

رییس پلیس استان اصفهان افزود: بیشترین خودروهای تصادفی شامل پژو با ۲۸ درصد و پراید با ۲۶ درصد گزارش شده است.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه بیشترین تصادف در جاده‌ها در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۸ رخ داده است افزود: عمده دلیل تصادف در جاده‌ها شامل بی توجهی به جلو ۴۷ درصد، عدم کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت غیر مجاز ۲۱ درصد، رعایت نکردن حق تقدم ۱۰ درصد و تغییر مسیر ناگهانی چهار درصد بوده است. رییس پلیس استان اصفهان در ادامه از کشف و ضبط بیش از ۳۴ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است ، در این راستا ۱۷۹ باند تهیه و توزیه مواد مخدر شناسایی و بیش از ۲۳ هزار نفر از قاچاقچیان، عمده و خرده فروش و معتادان متجاهر دستگیر شدند.

سردار معصوم بیگی همچنین با اشاره به افزایش ۱۵۱ درصدی میزان جرایم فضای مجازی در استان گفت: در حوزه پلیس فتا کماکان با رشد جرایم مواجه هستیم و بیشترین فراوانی جرم در فضای مجازی مربوط به برداشت اینترنتی از حساب‌های مردم است.

وی کلاهبرداری رایانه ای را دومین جرم و انتشار فیلم‌های خصوصی را سومین جرم در حوزه فضای مجازی عنوان کرد.

درباره‌ی پورمند

حتما ببینید

استقبال پرشور بانوان منطقه جرقویه از پویش حامیان آب

بیش از ۱۲۰۰ نفر از مادران و دختران منطقه جرقویه در پویش حامیان آب ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *