تمدید مهلت ثبت نام مسکن دولتی تا ۱۵ دی ماه

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه حدود ۱۹۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان نامنویسی کردند، گفت: بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام در این طرح برای آخرین بار تمدید شد و تا ۱۵ دیماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

به گزارش دیده بان فردا، امیر زاغیان معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ در خصوص استقبال اهالی استان اصفهان از طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: بنا بر تازه ترین آمار حدود ۱۹۰ هزار نفر متقاضی بهره بندی از مزایای این طرح بوده و اقدام به نام نویسی کردند.  

 وی یادآور شد: ثبت‌نام نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهرماه آغاز شد و در ابتدا مقرر بود تا ثبت‌نام طی یک ماه انجام شود که با توجه به ادامه تقاضا برای این طرح تا کنون طی دو نوبت تمدید شده است.  

 معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام در این طرح برای سومین مرتبه و آخرین بار تمدید شد و تا ۱۵ دیماه ۱۴۰۰ ادامه دارد. همچنین برای سایر شهر‌هایی که به مرور به سامانه اضافه شدند ۲ ماه مهلت ثبت نام داده می‌شود. به این نحو که این مهلت ۲ ماهه برای هر شهر از زمان قرار گرفتن در سامانه است.  

 وی با بیان اینکه نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است گفت: بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است. که سهم استان اصفهان در این برنامه ۵.۷ درصد است.  

زاغیان اذعان داشت: متقاضیان واقعی مسکن می‌توانند با داشتن چهار شرط که دو شرط آن نیز تسهیل یافته است شامل تاهل، حداقل سابقه یک سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی در پنج سال اخیر و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب (فرم ج سبز) نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. 

 وی گفت: زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت،  درمان و آموزش پزشکی می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

همچنین نخبگان علمی با معرفی بنیادملی نخبگان کشور، معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل (۲۰)سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار داده می‌شوند.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

زوجین نابارور و مادران باردار تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند

معاون وزیر بهداشت و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در سفر به اصفهان با بیان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *