حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان

مدیر دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان گفت: با هدف توسعه فناوری، این دفتر آمادگی حمایت و معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان (در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری) به نهادها و سازمان‌های ذیربط را دارد.

به گزارش دیده بان فردا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ مهدی منصوری مدیر دفتر منطقه ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ (تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین) و با توجه به تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان و ابلاغ دستور العمل‌های اجرایی آن، این دفتر از آمادگی لازم جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری برخوردار است.  

وی افزود: بر این اساس دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان با هدف توسعه فناوری و تعامل بیشتر با شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآفرین در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری، معرفی این شرکت‌ها به نهادها و سازمان‌های ذیربط را در دستور کار دارد.  

منصوری با بیان اینکه این اقدام در جهت اثربخش نمودن فعالیت‌ها و رفع چالش‌های موجود انجام می پذیرد، اذعان داشت: این تمهید علاوه بر ایجاد بسترهای لازم برای ارتباط بیشتر سازمان‌های اجرایی با خدمات و محصولات این گونه شرکت‌ها، در دریافت نیازهای واقعی بخش‌های اجرایی و انعکاس آنها به شرکت‌های مذکور نقش موثری دارد.  

وی خاطرنشان کرد: صاحبان محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان که در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری فعالیت دارند می‌بایست از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نظریه فنی و یا گواهینامه فنی اخذ نمایند تا تاییدی بر تطابق عملکرد و کیفیت محصول با معیارهای تعریف شده در مباحث مقررات ملی ساختمان باشد.  

مدیر دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با برنامه ریزی های بعمل آمده این دفتر، ارتباط شرکت های دانش بنیانی که ارائه دهنده خدمات یا محصولات حوزه‌های مرتبط هستند را با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور تسهیل می بخشد تا بر این اساس متناسب با نوع و زمینه فعالیت آن‌ها برنامه‌ریزی جهت جلب حمایت‌های مورد نیاز صورت پذیرد.  

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

۲۸ دستگاه تقاطع غیرهمسطح در استان اصفهان در دست اجرا است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر این اداره کل ۲۸ دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *