خدمات دپارتمان اعتباری بانک تجارتی ایران و اروپا برای فعالان اقتصادی

خدمات دپارتمان اعتباری Eihbank آلمان در نشستی با حضور مدیر این دپارتمان در اتاق بازرگانی اصفهان تشریح شد.

به گزارش دیده بان فردا به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، احمد پزنده رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان در نشست این کمیسیون اظهار داشت: وجود شعبه بانک تجارتی ایران و اروپا در تهران کار گشایش اعتبار تجار و فعالان اقتصادی ایران را آسان می‌کند و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا امکان ارتباط مستقیم با مشتریان خارجی نیز فراهم شود.

فرشته امینی، عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان و نایب‌رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات نیز درباره خدمات بانک تجارتی ایران و اروپا گفت:   Eihbank برای تخصیص اعتبار به پروژه‌ها در ایران دارای سقف و کف اعتباری است و دلیل سفرهای متعدد مدیر دپارتمان اعتباری این بانک به ایران نیز تشریح این خدمات به فعالان اقتصادی کشورمان است.

وی افزود: فاینانس پروژه‌های ایرانی جزو خدمات و اقدامات Eihbank آلمان است که درباره پروژه‌های زیادی در حال انجام است. البته حداقل ارزش پروژه ۱۰ میلیون یورو و حداکثر ارزش آن باید ۱۳۵ میلیون یورو باشد تا وارد مذاکره برای فاینانس شود.

«توماس یانگ» مدیر دپارتمان اعتباری Eihbank آلمان (بانک تجارتی ایران و اروپا) نیز درباره خدمات این بانک بیان کرد: بانک‌های صنعت و معدن، ملت و تجارت از جمله سهامداران این بانک هستند. شرکت‌های ایرانی عمده‌ترین شرکت‌هایی هستند که با این بانک کار می‌کنند و   Eihbank  هم‌اکنون ۴۵۰ میلیون یورو سرمایه دارد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها اثری بر سرمایه‌گذاری‌های این بانک در ایران نداشته است، ادامه داد: بیشترین سرمایه‌گذاری‌های این بانک در پروژه‌های ایران بوده که جزو موفق‌ترین آنها نیز بوده است. از سال ۲۰۱۶ و پس از توافق برجام بانک مرکزی این امکان را به Eihbank داده تا تمام نیازهای مالی شرکت‌های ایرانی را پوشش دهد و امکان جابه‌جایی پول میان ۲۶ بانک اتحادیه اروپا وجود دارد.

یانگ در ادامه به تشریح خدماتی مانند گشایش LC و ضمانت‌نامه‌های بانکی پرداخت و افزود: همچنین این بانک به شرکت‌های اروپایی برای خرید از شرکت‌های ایرانی اعتبار و وام تخصیص می‌دهد.

همچنین رسول کوهستانی، مدیرکل گمرکات استان اصفهان با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا علیه کشورمان اظهار داشت: در این شرایط تبادلات مالی با ایران قطع یا بسیار محدود شده است و تبادل اسناد میان بانک‌ها انجام نمی‌شود. با توجه به حجم بالای تبادلات تجاری میان ایران و آلمان که سهم زیادی از تجارت بین‌المللی کشورمان را تشکیل می‌دهد، به نظر می‌رسد در زمینه تبادل اسناد نیز باید تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

این نشست با پرسش و پاسخ حاضران پیرامون خدمات بانک تجارتی ایران و اروپا به پایان رسید.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

حذف کامل تعرفه تجارت ۸۰ درصد کالاها میان ایران و اتحادیه اوراسیا در آینده نزدیک

همایش تجارت آزاد اوراسیا با حضور نمایندگان کشورهای عضو تفاهم‌نامه تجارت آزاد اوراسیا در اتاق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *