روز بزرگداشت مقام استاد؛ شکستن خط کش میان اساتید حق التدریس و هیات علمی

سپاس خداوند مهربان را که موهبت معلمی و خدمتگزاری در عرصه خطیر تعلیم و تربیت را بر بندگان خاص حضرتش ارزانی داشت تا طلایه داران توسعه، پیشرفت و تعالی جوامع بشری باشند. طلایه دارانی که نبی مکرم اسلام (ص) در مدح و ثنای مقام سترگ ایشان می فرمایند: “هر کس چیزی به من بیاموزد، مرا غلام و بنده خویش کرده است”.


روز استاد بر همه همکاران بزرگوار مبارک باد

 همزمان با شدت گرفتن روند همه گیری بیماری کووید ۱۹ علی رغم آنکه تشویش و تشکیک و غم فقدان همکاران و همراهان مهربان، از سویی و نبرد نابرابر با کاستی امکانات علمی و آموزشی و ناملایمات، بی مهری ها و قانون گریزی های متعدد مراکز تابعه را شاهد بودیم. حال با گذشت از اوج کرونا برای بزرگداشت روز استاد، بجاست که این ایثارگری ها را ارزش دهیم و این روز را بدون خط کش برگزار کنیم. از سویی دیگر قوت لایموت بسیاری از اعضای محترم این تشکل بوده است، لکن جامعه معزز و فرهیخته ای متشکل از اساتید کارآزموده شاغل در صنایع مختلف، در این انجمن متحد شده اند تا ایرانی شایسته نام و تاریخ بلند ایران بسازند. به مدد مشارکت و ممارست متعهدانه و دغدغه مندانه نخبگان جوان و انقلابی این مرز و بوم و در راستای خدمت رسانی همه جانبه در قبال مکنونات و مطالبات حقه این قشر ایثارگر و بنیان ساز، انجمن صنفی اساتید حق التدریس دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایران، پس از تایید رسمی تحت هدایت و حمایت نهادهای قانونی اقدام به جذب نیروهای خبره، متخصص و متعهد کرده است و با تأییدات خاصه حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) توانسته است مجموعه متنوع و متکثری از ایده ها و مبانی علمی کاربردی را در مسیر گرداندن چرخ های اقتصاد و ارتزاق هم میهنان عزیزمان، گردآوری نماید. بی شک دستیابی به این افق متعالی در کنار اهداف بلندی چون ارتقاء سطح کیفی و کمی آموزش های مهارت محور، بدون توجه به مکنونات و مطالبات حقه این قشر شریف، که همواره دوشادوش اعضاء محترم هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مجدانه در راستای توسعه کارآفرینی در حوزه های مختلف کشور ممارست کرده اند، امری ناممکن خواهد بود.

بی شک آینده اقتصاد جهانی نیز از آن کشورهایی خواهد بود که به بهترین و والاترین سیستم‌های تعلیم و تربیت مجهز شده و از بذل هر گونه سرمایه‌گذاری در این حوزه دریغ نورزیده باشند. لذا دستیابی به اهداف متعالی آموزش و پرورش و فائق آمدن بر مشکلات پیش روی کشور، بدون اتکا بر به نظام تعلیم و تربیت و بدون توجه به معلمان آن جامعه، میسر نخواهد شد.

سید مهدی حسینی هرندی- رئیس انجمن صنفی اساتید حق التدریس استان اصفهان و عضو هیات مدیره انجمن صنفی اساتید استان تهران

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

خبرنگاران؛ دیده بانان تولید ملی

۱۷مرداد، روز ارج نهادن به تلاشگران عرصه رسانه است که با آگاهی و قلم خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *