تدبیر مسئولین نسبت به تامین نیازهای روز جامعه

به گزارش پایگاه خبری دیدبان فردا ، دکتر عباس رضایی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهارداشت: موضوع پیشگیری در مسائل و مشکلات اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و باید در موضوع قاچاق کالا و ارز نیز مورد توجه جدی و در راس فعالیت ها قرار گیرد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه قاچاقچیان همواره به روز و بر اساس نیازهای جامعه اقدام می کنند، افزود: مدیران و مسئولان نیز باید نسبت به تأمین نیازهای روز جامعه تدبیر لازم را داشته باشند.
رضایی با تاکید بر اینکه این کمیسیون وظیفه ی هماهنگی و نظارت را بر عهده دارد، تصریح کرد: نباید در این جلسات تنها به ارائه ی آمار و گزارش عملکرد اکتفا نمود و باید با بیان مشکلات و انتظارات دستگاه ها، هماهنگی لازم درخصوص تسریع در روند فعالیت ها صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز نباید نگاه ما صرفا امنیتی باشد بلکه باید با دیدگاه اقتصادی انتظارات دستگاه ها عنوان شود و وظیفه ی ما این است که با همدلی و همزبانی تسریع لازم را در اجرای امور ایجاد نماییم.
وی با تاکید بر اینکه در ارائه ی آمار باید دقت و تدبیر لازم صورت گیرد؛ افزود: اگر بخواهیم مشکل آسیب های اجتماعی، طلاق و … را رفع نماییم راهی جز ورود سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال نداریم و باید حمایت لازم از این افراد صورت گیرد.
استاندار اصفهان به اجرای طرح رجیستری تلفن همراه اشاره کرد و افزود: این طرح یکی از طرح هایی است که اگر با هماهنگی کامل پیش رود می تواند موفق باشد.
وی با بیان اینکه دستگاه هایی که هنوز سامانه های ارتباطی آن ها کامل نیست باید سریعا اقدام نمایند، افزود: امروزه یکی از نمودهای پیشرفت کشورها گسترش پهنای باند، فضای مجازی و سامانه های ارتباطی است و دستگاه ها باید در این زمینه همت لازم را داشته باشند 
همچنین استاندار اصفهان بمنظور تکریم و تسهیل در روند کار ارباب رجوع خواستار برگزاری این جلسات در ساعات بعد از ظهر شد تا مدیران بتوانند در ساعات اداری نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این جلسه خواستار هماهنگی لازم دستگاه های ذیربط در سوخت رسانی به روستائیان و عشایر فاقد گاز شد و افزود: برخی از چاه های مجاز کشاورزی نیز از برق برخوردار نیستند و باید سوخت گازوئیل به نحوی به آن ها داده شود تابا مشکل مواجه نشوند.
قاسمی همچنین خواستار بهره مندی از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد، تشکل ها و صنوف بمنظور رفع مشکلات در دستگاه ها شد.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان نیز در این جلسه پیشگیری از ورود کالای قاچاق را به عنوان راهبرد اصلی این کمیسیون برشمرد و افزود: سیاست کاهش هزینه ها و آسیب های قاچاق کالا، تهیه اطلس جغرافیایی جرم قاچاق کالا و ارز، اجتماعی کردن امر مبارزه با قاچاق و تعیین تکلیف اموال و کالاهای رسوبی در انبارهای کالاهای تملیکی از راهبرهای این کمیسیون است.

درباره‌ی پورمند

حتما ببینید

استقبال پرشور بانوان منطقه جرقویه از پویش حامیان آب

بیش از ۱۲۰۰ نفر از مادران و دختران منطقه جرقویه در پویش حامیان آب ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *