toziht

جعفریان فر:قرار دادن مزار رایگان در خدمت افراد کم توان جامعه

به گزارش پایگاه خبری دیدبان فردا ، صبح امروز سید رضا جعفریان فر مدیر کل ارامستان با اصحاب رسانه های خبری نشستی داشت.

در حاشیه ی این نشست خبرنگار ما مصاحبه ی اختصاصی با مدیر کل ارامستان انجام داد وسوالات زیر را مطرح نمود:

در دوره ی قبل مصوبه ای در فرمانداری در زمان آقای پرورش مطرح شد بنا بر اینکه قبرستانها محلی زیر نظر آرامستان قرار بگیرد، نتیجه ی آن چه شد؟
اخیرا با همکاری اعضای شورای ثبت وقایعی حیاتی استان و شهرستانها و جلساتی که تشکیل شد مسیولین ارامستانهای محلی همراهی خوبی داشتند و مشکلی وجود نداشته و همواره کمک همدیگر بوده ایم و برای دریافت مبالغ نرخ مصوب وجود ندارد و تعرفه ای است که هیئت امناها و بزرگان محل تصویب میکنند و هزینه های دریافتی صرف خود آرامستان یا مسجد اطراف آن و فعالیتهای خاص همون مجموعه میشود.

هزینه های مصوب آرامستان چگونه تعیین میشود؟
تعرفه مشخصی داره که پیشنهاد های مختلف قیمت را به شورای شهر می دهیم و شورا هم در کمیسیونهای مختلف بررسی کرده و قیمت تعرفه را مشخص میکنند و در واقع اکثر هزینه های آرامستان را نیز شهرداری می پردازد.
قیمتهای مصوب برمبنای خدمات ارائه دهنده به شهروندان و متوفی افزایش میشود و در سال ۹۶ و ۹۷ دو درصد افزایش داشت و برای سال ۹۸ نسبت به تورم موجود ۵ درصد افزایش خواهد داشت.
برای خانواده های بی بضاعت و کم توان مالی مزار رایگان در قطعات جاری در اختیارشان قرار داده میشود.
و برای خبرنگاران و رسانه های خبری قطعه ی نام آوران یک بلوکی رو اختصاص دادیم که با در دست داشتن یک معرفی نامه از طرف سازمان ارشاد می‌توانند آنجا دفن شوند.

افزایش خدمات رفاهی آرامستان برای شهروندان

?️مدیر عامل سازمان آرامستان گفت: آرامستان شهر اصفهان با نظرسنجی یک موسسه معتبر از خدماتی که مورد نیاز مردم است، آگاه شده و اکنون در حال اجرای پروژه های مورد نیاز شهروندان است. در همین زمینه اصلاح هندسی میدان رحیل باغ رضوان به دلیل ترافیک هایی که در آخر هفته در این قسمت وجود داشت، انجام شد.
?️جعفریان فر تصریح کرد: همچنین برای کنترل ترافیک در این محدوده، دوربین های مداربسته افزایش یافته است. یکی دیگر از اقدامات در راستای تحقق خدمات مورد نیاز شهروندان اجرای عملیات عمرانی اصلاح ورودی آرامستان از سمت خیابان جی است که مشکلات ترافیکی این بخش را به شدت کاهش می دهد.
?️وی با اشاره به اینکه در فاز یک آرامستان قسمتی از فضای سبز ساختمان تطهیر برای استقرار خانواده متوفیان در نظر گرفته شده است، گفت: مشابه این طرح در فاز دو نیز در دست تهیه است.
?️مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با بیان اینکه درصدد هستیم تا سالن های ترحیم و غذاخوری را به این مجموعه اضافه کنیم، اظهار کرد: این طرح بعد از انتخاب سرمایه گذار از سوی سازمان مشارکت های شهرداری اصفهان، اجرا می شود.
وی ادامه داد: توسعه سالن تطهیر آرامستان اصفهان، بهینه سازی سالن های انتظار و احداث ۱۰ باب غرفه برای استقرار کارگاه های حکاکی، از دیگر طرح های جدید سازمان آرامستان است.

?️وی با بیان اینکه توسعه اپلیکیشن سازمان آرامستان شهرداری اصفهان در سال جاری انجام شد و همه خدمات مورد نیاز مردم بر روی این نرم افزار قرار گرفته است تا دیگر بدون مراجعه حضوری بسیاری از خدمات به شهروندان عرضه شود، گفت: همچنین در سال جاری المان های نام آوران در ورودی قطعه نام آوران نصب شد.

?️وی از برگزاری بزرگداشت مفاخر و علمای مدفون در آرامستان شهر اصفهان در سال آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر هم به صورت متناوب بازدید هایی از سوی طلاب و علمای حوزه علمیه از بخش های مختلف آرامستان اصفهان صورت می گیرد.

?️حمل متوفی از مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان به آرامستان رایگان است و با ۳۶ خودرو برای این کار وارد قرار داد شدیم بنابراین شهروندان نباید وجهی را به حمل کنندگان پرداخت کنند.

لازم به ذکر است که در پایان این نشست خبری خبرنگاران و اصحاب رسانه ی خبری از فضای آرامستان بازدیدی بعمل آوردند.